ogłoszenie wydawcy

Nagórski strzela, a Świt wygrywa kolejne spotkanie!

Świt Skolwin pokonał przed własną publicznością Gwardię Koszalin. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w 75 minucie meczu Adam Nagórski, który z rzutu karnego nie dał szans Dawidowi Skoczykowi.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem, spowodowanym problemami technicznymi autokaru gwardzistów.

Od początku meczu podopieczni Andrzeja Tychowskiego próbowali narzucić swój styl gry. Gospodarze raz po raz atakowali bramkę gości, jednak na wysokości zadania stał doskonale dysponowany tego dnia Dawid Skoczyk.

W 34 minucie bliski szczęścia był Paweł Krawiec, jednak strzał pomocnika gospodarzy obronił Skoczyk. Tuż przed przerwą mogło być 1:0, jednak piłka po strzale Adama Nagórskiego trafiła w poprzeczkę, a następnie odbiła się od linii bramkowej. Futbolówkę dobijał jeszcze Brzeziański, jednak po raz kolejny doskonałą interwencją popisał się Dawid Skoczyk.

W drugiej części spotkania dośrodkowanie Krzysztofa Filipowicza wykorzystał Adam Nagórski, jednak prowadzący sobotnie zawody arbiter dopatrzył się przewinienia napastnika gospodarzy i bramki nie uznał.

W 74 minucie Dawid Skoczyk powalił w polu karnym Pawła Krawca i sędzie bez wahania odgwizdał rzut karny dla podopiecznych Andrzeja Tychowskiego. Pewnym egzekutorem okazał się Adam Nagórski, który jak się później okazało, zapewnił gospodarzom komplet punktów.

Świt Skolwin obok lidera rozgrywek Raduni Stężyca pozostaje jedynym zespołem bez goryczy porażki w tym sezonie. Po 12 kolejkach z dorobkiem 26 punktów Świtowcy plasują się na 4. pozycji w tabeli.

Świt Skolwin-Szczecin - Gwardia Koszalin 1:0 (0:0)

Bramki: Nagórski (75' k)