Świtowcy pokonali lidera z Kalisza!

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego pokonali przed własną publiczności lidera rozgrywek III-ligi KKS Włókniarz Kalisz 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Adam Nagórski.

Już w pierwszych minutach spotkania groźnie na bramkę strzeżoną przez Józefa Burta uderzał Patryk Bil, jednak goalkeeper gości zdołał sparować piłkę na słupek i tym samym uchronić swoją drużynę przed utratą bramki.

Kilka minut później bardzo groźną akcję przeprowadzili kaliszanie, na szczęście dla gospodarzy, skuteczną interwencją popisał się Przemysław Matłoka. W końcówce pierwszej części meczu ponownie groźnie zaatakowali goście, jednak i tym razem na posterunku był dobrze spisujący się tego dnia Przemysław Matłoka.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W 65 minucie meczu w pole karne wpadł Paweł Krawiec i przy próbie uderzenia na bramkę Burta został powalony przez jednego z obrońców. Prowadzący zawody arbiter podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem okazała się Adam Nagórski, dla którego było to czwarte trafienie w obecnym sezonie.

Po stracie bramki goście ruszyli do zdecydowanych ataków. Dobrze grający defensorzy Świtu na niewiele pozwolili rywalom i zdołali utrzymać jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania. Porażka w Skolwinie była pierwszą w obecnym sezonie kaliskiego Włókniarza.

Świt Skolwin-Szczecin – KKS Włókniarz Kalisz 1:0 (0:0)

Bramki: Nagórski (65’)