Pogoń Szczecin lepsza w derbowym spotkaniu! Chemik Police przegrał czwarte spotkanie ligowe

Piłkarze Chemika Police doznali w obecnym sezonie czwartej ligowej porażki, tym razem przegrywając z rezerwami Pogoni Szczecin 1:2.

Podopieczni Łukasza Borgera w dotychczasowych spotkaniach zdobyli zaledwie pięć punktów i faworytem w derbowym spotkaniu byli szczecinianie.

Zespół prowadzony przez Pawła Crettiego wsparło kilku piłkarze z pierwszego zespołu wiecelidera ekstraklasy. W starciu z Chemikiem Police zagrali m.in. Adam Frączczak, Jakub Bursztyn czy Hubert Matynia.

Od początku spotkania tempo gry narzucili podopieczni Łukasza Borgera, którzy raz po raz gościli w okolicy pola karnego bramki strzeżonej przez Jakuba Bursztyna. W 23 minucie meczu za sprawą trafienia Andriya Protasenki żółto-zieloni objęli prowadzenie. Dwie minuty później było już jednak 1:1. Bramkę wyrównującą strzelił Adam Frączczak, który wykorzystał dobitkę po strzale Oskara Kalenika.

Autorem zwycięskiego trafienia w 55. minucie meczu został Gracjan Kuśmirek, który wykorzystał podanie Adama Frączczaka i pokonał Patryka Brzozowskiego.

Podopieczni Łukasza Borgera próbowali odwrócić losy spotkania, jednak nie zdołali zdobyć wyrównującej bramki.

Pogoń II Szczecin – KP Chemik Police 2:1 (1:1)

Bramki: Frączczak (25’), Kuśmirek (55’) – Protasenko (23’)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Ariel Szydłowski