Nagłówek Dziennika Polickiego

Kompromitująca porażka Chemika Police przed własną publicznością

Podopieczni Mariusza Szmita doznali kompromitującej porażki przed własną publicznością z czerwoną latarnią ligi – Olimpem Gościno.

Chemik Police przegrał z Olimpem Gościno

na zdjęciu: piłkarze Chemika Police przegrali z ostatnią drużyną w lidze

Piłkarze Chemika Police przystępowali do sobotniego spotkania, mając za sobą serię dwóch zwycięstw i remisu. Na zupełnie odwrotnym biegunie znajdowali się goście, którzy mieli na swoim koncie pięć porażek w pięciu spotkaniach i bilans bramkowy 2-19.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra zdecydowanym faworytem był niewątpliwie Chemik Police. Boisko jednak wszystko zweryfikowało.

Policzanie pierwszą bramkę stracili już w 4 minucie spotkania. Adriana Piekutowskiego pokonał Bartosz Stadnik. Gospodarze próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak z ich poczynań niewiele wynikało. Brakowało albo ostatniego podania, albo skuteczności.

W 35 minucie policzanie dopięli jednak swego za sprawą Dominika Dąbrowskiego. Wydawać by się mogło, że podopieczni Mariusza Szmita pójdą za ciosem, a kolejne bramki będą tylko kwestią czasu.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Gospodarze próbowali, jednak na niewiele się to zdało. Co więcej, w doliczonym czasie gry goście przejęli piłkę po dalekim wyrzucie Piekutowskiego i zdobyli bramkę na wagę 3 punktów.

Inną kwestią pozostaje fakt, że w momencie przejęcia piłki zawodnik gości ewidentnie faulował piłkarza Chemika Police. W rozliczeniu całego spotkania nie ma to jednak żadnego znaczenia, ponieważ podopieczni Mariusza Szmita powinni byli to spotkanie zamknąć zdecydowanie wcześniej.

Porażka przed własną publicznością z Olimpem Gościno powinna być rozpatrywana w kategorii blamażu, nie odbierając oczywiście piłkarzom z Gościna ambicji i zaangażowania.

Chemik Police – Olimp Gościno 1:2 (1:1)

Bramki: 1:1 Dąbrowski (35') – 0:1 Stadnik (4'), 1:2 Stadnik (94')

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.