Menu

Piłkarze Chemika Police awansowali do półfinału rozgrywek Pucharu Polski

• Gracjan Broda

Podopieczni Łukasza Borgera pokonali przed własną publicznością III-ligową Gwardię Koszalin 5:1, w 1/4 Finału Pucharu Polski na szczeblu ZZPN.

Wynik spotkania już w 8 minucie otworzył ukraiński napastnik – Nikita Vovchenko. W 18 minucie było już 2:0. Tym razem bramkarza rywali pokonał Marcin Krystek. Policzanie nie zamierzali zwalniać tempa i już 10 minut później swojego drugiego gola strzelił Nikita Vovchenko. Wynik do przerwy ustalił Marcin Krystek, który w 42 minucie ponownie pokonał Adriana Hartleba.

KLIKNIJ I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z TEGO SPOTKANIA

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu przeważali gospodarze, którzy raz po raz groźnie atakowali bramkę gwardzistów. W 64 minucie faulowany w polu karnym był Bartłomiej Białek. Jedenastkę pewnym strzałem na gola zamienił Szymon Kapelusz.

Jedyne, na co było stać piłkarzy Gwardii Koszalin w tym spotkaniu, to trafienie honorowe Adriana Cybuli, który w 86 minucie pokonał Cezarego Szybkę.

KP Chemik Police – Gwardia Koszalin 5:1 (4:0)

Bramki: Vovchenko (8’, 28’), Krystek (18’, 42’), Kapelusz (64’) – Cybula (86’)

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!