Nagłówek Dziennika Polickiego

Tęgie lanie w Koszalinie! Chemik Police coraz bliżej dna

Piłkarze Chemika Police w środę 3 maja rozegrali zaległe spotkanie w Koszalinie z miejscową Gwardią i przegrali 3:7, notując tym samym szesnastą ligową porażkę w obecnym sezonie.

Chemik Police przegrywa z Gwardią Koszalin

na zdjęciu: Piłkarze Chemika Police odnotowali szesnastą ligową porażkę

Porażka w Koszalinie sprawiła, że podopieczni Mariusza Szmita znaleźli się w strefie barażowej walczącej o utrzymanie w Kipsta 4. Lidze.

Gwardziści strzelanie rozpoczęli już w 7 minucie meczu. W 24 minucie było już 2:0, a dwie minuty później gospodarze prowadzili już trzema bramkami. W 29 minucie bramkę honorową strzelili policzanie. Na listę strzelców wpisał się Karol Zarembski.

Podrażnieni tym faktem gospodarze, szybko strzelili kolejną bramkę. W 33 minucie prowadzili już 4:1, a kolejne bramki wydawały się tylko kwestią czasu.

Kibice zgromadzeni na stadionie koszalińskiej Gwardii im. Stanisława Figasa na kolejną bramkę czekali do 39 minuty. Gospodarze nie zwalniali tempa i podwyższyli wynik spotkanie na 5:1.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły udały się na przerwę.

Po zmianie stron, w drugą część meczu lepiej weszli policzanie, którzy już w 49 minucie zdobyli bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Wiktor Kurzawa.

Na odpowiedź gospodarzy trzeba było poczekać do 63 minuty. Po ponad godzinie gry piłkarze z Koszalina prowadzili 6:2. Strzelanie zakończyli w 72 minucie, strzelając siódmą bramkę w środowym spotkaniu. Policzanom na otarcie łez pozostała bramka strzelona w 82 minucie przez Dawida Szalę.

Policzanie znaleźli się na równi pochyłej, przegrywając kolejne ligowe spotkania. Do zakończenia rozgrywek pozostało jeszcze 8 serii gier. Dla podopiecznych Mariusza Szmita bardzo istotnych bowiem do zdobycia są jeszcze 24 punkty, trudno jednak przypuszczać, aby tak grający policzanie byli w stanie regularnie punktować.

Najbliższe spotkanie piłkarze Chemika Police rozegrają w sobotę 6 maja w Postominie, gdzie rywalizować będą z miejscową Wieżą.

Gwardia Koszalin – Chemik Police 7:3 (5:1)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.