Menu

Chemik Police stracił kolejne punkty przed własną publicznością

• Gracjan Broda

Podopieczni Łukasza Borgera zaledwie zremisowali 2:2 z Raselem Dygowo. Spotkanie rozegrane zostało w Wielki Piątek na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej w Policach.

Piątkowe widowisko lepiej rozpoczęli gości, którzy już 16. minucie meczu wyszli na prowadzenie. Piłkę we własnym polu karnym, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, dotknął Emil Andrzejewski i prowadzący piątkowe spotkanie Łukasz Ostrowski podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Sebastian Kołodziejski.

KLIKNIJ I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z TEGO SPOTKANIA

Pięć minut później było już 1:1. Bramkę dającą wyrównanie zdobył Szymon Kapelusz. W kolejnych minutach to gospodarze próbowali kreować grę i narzucić tempo, natomiast goście ograniczali się jedynie do gry z kontry.

W 37 minucie spotkania faulowany w polu karnym był jeden z piłkarzy Chemika Police i sędzia Ostrowski podyktował drugi w tym meczu rzut karny. Z 11 metrów równie skuteczny co wcześniej Kołodziejski okazał się Marcin Krystek i gospodarze wyszli na prowadzenie.

Wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron to w dalszym ciągu piłkarze Chemika Police kontrolowali przebieg spotkania, natomiast goście podobnie jak w pierwszych 45 minutach ograniczali się do gry z kontrataku.

W 56 minucie błąd w okolicy pola karnego popełnił Krystian Ziółkowski, co skrupulatnie wykorzystał Mikołaj Duwe i bez większych problemów pokonał Cezarego Szybkę, doprowadzając tym samym do wyrównania.

Policzanie próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak to goście bliżej byli zdobycia trzeciego gola dającego komplet punktów. Co więcej, nawet udało im się go zdobyć, ale asystent Łukasza Ostrowskiego dopatrzył się spalonego.

Chemik Police po raz kolejny stracił cenne punkty przed własną publiczną i jeżeli w Wielką Sobotę Vineta Wolin pokona Morzycko Moryń, to zmniejszy swoją stratę liderującego Chemika Police do 6 punktów.

KP Chemik Police – Rasel Dygowo 2:2 (2:1)

Bramki: Kapelusz (21’), Krystek (37’) – Kołodziejski (16’), Duwe (56’)

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!