Świt Skolwin wygrywa w derbach z Chemikiem Police

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego pokonali na inaugurację sezonu Chemika Police 2:0. Bramki dla gości strzelili: Adam Nagórski i Paweł Krawiec.

Od początku spotkania piłkarze ze Skolwina próbowali narzucić własny styl gry, kontrolując środek pola. Goście próbowali przede wszystkim zneutralizować w tej części boiska Bartosza Ławę, który w ubiegłym sezonie bardzo często brał na siebie ciężar gry, kontrolował tempo gry i starał się budować kolejne akcje spod własnego pola karnego.

W 21 minucie spotkania podopieczni Andrzeja Tychowskiego wyszli na prowadzenie za sprawą pozyskanego przed sezonem Adama Nagórskiego. Chemik Police, mimo iż próbował konstruować akcje podbramkowe to poza strzałami z dystansu Mateusza Kowalczyka i Szymona Kapelusza nie zagroził bramce strzeżonej przez Przemysława Matłokę.

W pierwszej części spotkania Świt był drużyną lepszą i dojrzalszą. W pełni kontrolował przebieg spotkania i na niewiele pozwalał beniaminkowi z Polic.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu lepiej na boisku prezentowali się piłkarze Świtu Skolwin, którzy w 51 minucie spotkania podwyższyli prowadzenie na 2:0. Bramkę dla gości zdobył były piłkarz Chemika Police – Paweł Krawiec.

Policzanie próbowali strzelić, chociażby bramkę kontaktową. Niestety tym razem ta sztuka im się nie udała. Świt Skolwin w pełni zasłużenie pokonał na inaugurację sezonu 2019/20 Chemika Police 2:0.

Na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej w Policach zasiadło około 700 kibiców.

KP Chemik Police - Świt Szczecin 0:2 (0:1)

Bramki: Nagórski (21’), Krawiec (51’)