Menu

Chemik Police pokonał Gryfa Polanów! Napastnicy gospodarzy spisali się na piątkę!

• Gracjan Broda

Piłkarze Chemik Police pokonali przed własną publicznością Gryfa Polanów 5:1. Hat-trickiem popisał się napastnik gospodarzy – Nikita Vovchenko. Kolejne dwa trafienia dołożył Szymon Kapelusz.

Policzanie od początku spotkania próbowali narzucić rywalom swój styl gry. Na efekty trzeba było czekać do 25 minuty meczu. Dobre podanie od Nikity Vovchenki na bramkę zamienił Szymon Kapelusz i trener Łukasz Borger mógł nieco odetchnąć.

Gospodarze nie zamierzali poprzestać na zaledwie jednobramkowej przewadze, jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Na drugiego gola w sobotnim spotkaniu zgromadzeni na trybunach kibice musieli czekać do 63 minuty. Napastnik zółto-zielonych z najbliższej odległości strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Ukraiński napastnik na strzelenie kolejnych bramek potrzebował zaledwie 5 minut. Do bramki rywali trafił w 67 i 68 minucie meczu, dając tym samym siódme ligowe zwycięstwo w obecnym sezonie.

To jednak nie koniec emocji, jakie czekały na kibiców. W 85 minucie Konrad Romańczyk wykorzystał błąd piłkarzy Chemika Police i zdołał pokonać Cezarego Szybkę. Wynik spotkanie w doliczonym czasie gry ustalił Szymon Kapelusz.

KP Chemik Police - Gryf Polanów 5:1 (1:0)

Bramki: Kapelusz (25’, 90’), Vovchenko (63’, 67’, 68’) – Romańczyk (85’)

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!