Menu

Czerwona kartka Ławy i Chemik Police przegrywa w Stargardzie!

• Gracjan Broda

Podopieczni Łukasza Borgera przegrali w Stargardzie z rezerwami Błękitnych 2:4. Bramki dla żółto-zielonych strzelili Szymon Kapelusz i Emil Andrzejewski.

Gospodarze prowadzenie objęli w 16 minucie za sprawą Patryka Włóka, który strzałem z 25 metrów zaskoczył Cezarego Szybkę. Od 30 minuty piłkarze Chemika Police zmuszeni byli grać w dziesięciu, po tym, jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Ława.

Niespełna 120 sekund później policzanie przegrywali już 2:0. Tym razem Cezarego Szybkę pokonał Jakub Ostrowski. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron trener Łukasz Borger postanowił wzmocnić siłę ataku, wprowadzając na plac gry Marcina Krystka i Szymona Kapelusza. W 62 minucie meczu po ładnej akcji ukraińskiego duetu Protasenko – Vovchenko, piłkę do bramki z najbliższej odległości skierował Szymon Kapelusz. Kilka minut później powinno być 2:2, jednak doskonałej sytuacji nie wykorzystał Paweł Szewczykowski.

Piłkarzom Chemika Police nie pomogła awaria oświetlenia, która sprawiła, że mecz został przerwany na około 15 minut. Po wznowieniu gry napastnika gospodarzy w polu karnym faulował Oskar Klimkowicz. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Patryk Włóka i było już 3:1.

W końcówce spotkania bramkę kontaktową po dośrodkowaniu w pole karne strzelił Emil Andrzejewski, ale to było wszystko, na co tego dnia było stać grających od 30 minuty spotkania w „10” gości. Wynik spotkania w samej końcówce ustalił Mikołaj Napora.

Po dziewięciu ligowych kolejkach Chemik Police mając jedno spotkanie rozegrane mniej, plasuje się na trzeciej pozycji z dorobkiem 18 punktów. Do liderującej Iny Goleniów policzanie tracą zaledwie 2 punkty.

Błękitni II Stargard - KP Chemik Police 4:2 (2:0)

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!