Menu

Efektowna wygrana Chemika Police w Moryniu! Hattrick Vovchenki

• Gracjan Broda

Piłkarze Chemika Police pokonali w spotkaniu wyjazdowym Morzycko Moryń aż 5:0 i zostali nowym liderem IV-ligowych rozgrywek. Hattrickiem popisał się powracający po kontuzji Nikita Vovchenko.

Policzanie na prowadzenie wyszli już w 8 minucie spotkania. Faulowany w polu karnym był Marcin Krystek. Do wykonania rzutu karnego pewnie podszedł Vovchenko i nie dał szans bramkarzowi rywali na skuteczną interwencję.

Cztery minuty później powinno być 1:1, jednak w sytuacji sam na sam doskonale spisał się Cezary Szybka i w dalszym ciągu to podopieczni Łukasza Borgera mogli się cieszyć z jednobramkowego prowadzenia.

W 38 minucie meczu prowadzący zawody Andrzej Martynowicz po raz drugi wskazał na rzut karny. Tym razem faulowany był Szymon Kapelusz. Ponownie do egzekwowania jedenastki podszedł Nikita Vovchenko i było już 2:0.

Po zmianie stron ponownie do ataku ruszyli piłkarze Chemika Police. W 47 minucie wynik spotkania podwyższył Krystian Ziółki, strzelając tym samym swojego pierwszego gola w seniorskich rozgrywkach.

W 61 minucie było już 4:0. Po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Vovchenko. Wynik spotkania w 89 minucie spotkania ustalił Marcin Krystek.

Podopieczni Łukasza Borgera odnotowali efektowne zwycięstwo, po którym zostali nowym liderem rozgrywek.

Morzycko Moryń - KP Chemik Police 0:5 (0:2)

Bramki: Vovchenko (8', 38, 61'), Ziółkowski (47'), Krystek (89')

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!