Zwycięstwo Pogoni Szczecin w derbach Grupy Azoty

Ekstraklasowi piłkarze Pogoni Szczecin, pokonali w meczu sparingowym okrzykniętym derbami Grupy Azoty, trzecioligowego Chemika Police 3:0, po bramkach Benyaminy oraz Guarrotxeny.

Licznie zgromadzeni, na stadionie miejskim przy ul. Siedleckiej w Policach, kibice mieli okazję obejrzeć kilku nowych piłkarzy Pogoni Szczecin. Przeciwko Chemikowi Police zagrali m.in. obrońcy Benedikt Zech oraz Konstantinos Triantafyllopoulos i bramkarz Dante Stipica. Z powodu drobnego urazu nie wystąpił natomiast grecki napastnik Michalis Manias.

Pogoń Szczecin na prowadzenie wyszła już w 8. minucie spotkania. Błąd przy wyprowadzaniu piłki przez podopiecznych Łukasza Borgera wykorzystał Iker Guarrotxena, który nie miał problemów z pokonaniem Cezarego Szybki.

Piłkarze Kosty Runjaica nie zwalniali tempa. Szczególnie aktywni pod bramką żółto-zielonych byli Guarrotxena, Stec, Listkowski i Frączczak. Swoich szans szukał również Kamil Drygas. Do przerwy wynik nie uległ już jednak zmianie.

W drugiej części spotkania Kosta Runjaić desygnował do gry zupełnie nową jedenastkę. Mecz zdecydowanie stracił tempo i do 81 minuty nic ciekawego się nie działo. Przełamanie nadeszło na niespełna 10 minut przed gwizdkiem kończącym spotkanie. Faulowany w polu karnym był Sebastian Kowalczyk, a pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Soufian Benyamina.

Wynik spotkania w 84 minucie ustalił niemiecki napastnik, który wykorzystał kolejny błąd defensorów podopiecznych Łukasza Borgera.

KP Chemik Police – Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)

Bramki:Guarrotxena (8’), Benyamina (81’, 84’)