Ponad 250 zawodników trenuje w certyfikowanej Akademii Piłkarskiej Chemika Police

Akademia Piłkarska Chemika Police uzyskała brązowy certyfikat Polskiego Związki Piłki Nożnej i jest jedną z ośmiu certyfikowanych Akademii na terenie województwa zachodniopomorskiego. Na terenie całego kraju funkcjonuje 275 tego rodzaju szkółek.

Młodzi adepci Akademii Piłkarskiej Chemika Police

Przyznany przez Polski Związek Piłki Nożnej certyfikat obowiązuje na okres od 1 sierpnia 2019 roku do 31 grudnia 2021 roku. Chemik Police złożył już niezbędne dokumenty, aby uzyskać certyfikację na kolejne lata. Polski Związek Piłki Nożnej w okresie trwania certyfikacji przeprowadza dwa audyty oraz sześć niezapowiedzianych kontroli w trakcie zajęć treningowych, oceniając je pod kątem związkowych wytycznych zapisanych w programie szkolenia młodzieży.

Akademia Piłkarska Chemika Police prowadzi aktualnie 11 grup młodzieżowych, w których występuje łącznie 254 zawodników, którzy szkoleni są przez 17 trenerów zatrudnionych w klubie.

Zajęcia prowadzone są na obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach. Pierwszy z nich zlokalizowany przy ul. Piaskowej 97 wyposażony jest w murawę ze sztuczną nawierzchnią, natomiast drugi mieszczący się przy ul. Siedleckiej 2b to trawiaste boisko treningowe.

W tygodniu prowadzonych jest w sumie 67 jednostek treningowych. Młodzi adepci piłkarskiego rzemiosła trenują przez 11 miesięcy. W skali roku rozgrywają około 300 spotkań mistrzowskich na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Chemik Police rokrocznie organizuje dla grup młodzieżowych również cykl turniejów Chemik CUP im. Rafała Kołackiego, obozy sportowe oraz testy sprawnościowe, na podstawie których trenerzy zatrudnieni w Akademii mogą ocenić postępy swoich podopiecznych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Ariel Szydłowski

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także