Świtowcy odwrócili losy meczu w Gdyni! Przegrywali 0:2 a wygrali 3:2

Piłkarze Świtu Szczecin w minioną sobotę pokonali w Gdyni miejscowego Bałtyka 3:2, mimo iż po niespełna 10 minutach przegrywali już 0:2. Mecz do ostatniej minuty obfitował w piłkarskie emocje.

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego spotkanie rozpoczęli z dużymi problemami. Już w pierwszej minucie błąd popełnił Kacper Wojdak i bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył po rzucie rożnym Oskar Sikorski.

Osiem minut później było już 2:0. Arbiter prowadzący sobotnie zawody dopatrzył się faulu w polu karnym piłkarzy z północnego Szczecina i bez wahania wskazał na 11 metr oddalony od bramki Przemysława Matłoki. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Michał Marczak.

Na zdobycie bramki kontaktowej piłkarze Dumy Skolwina potrzebowali zaledwie 240 sekund. Indywidualną akcją i precyzyjnym strzałem z bardzo ostrego kąta popisał się Adam Nagórski. Od 21 minuty gospodarze zmuszeni byli grać w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce Oskara Bohma.

Mimo iż Świt Szczecin zdominował rywala, to do gwizdka kończącego pierwszą część spotkania, nie był w stanie strzelić bramki wyrównującej. Ta sztuka udała się dopiero po przerwie, a dokładnie w 57 minucie, kiedy to na listę strzelców wpisał się Kacper Wojdak po zagraniu Szymona Kapelusza, rehabilitując się tym samym w pełni za sytuację z pierwszej minuty meczu.

W 66 minucie goście wyszli na prowadzenie po akcji tercetu Nagórski – Kapelusz – Krawiec. Ten pierwszy zagrał piłkę w pole karne do Szymona Kapelusza, a ten natychmiast wyłożył ją Pawłowi Krawcowi. Skrzydłowy drużyny prowadzonej przez Andrzeja Tychowskiego popisał się precyzyjnym uderzeniem i tym samym wyprowadził Dumę Skolwina na prowadzenie.

Świtowcy stworzyli sobie jeszcze dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku, jednak nie byli w stanie pokonać dobrze spisującego się w bramce Dawida Lelenia.

Piłkarze z północnego Szczecina zanotowali ważne zwycięstwo i dopisali do swojego dorobku kolejny komplet punktów. Aktualnie Świt plasuje się na 4. pozycji w ligowej tabeli i traci 7 oczek do prowadzącej Olimpii Grudziądz.

Bałtyk Gdynia – Świt Szczecin 2:3 (2:1)

Bramki: 1:0 Sikorski (1'), 2:0 Marczak (9' k.) – 2:1 Nagórski (13'), 2:2 Wojdak (57'), 2:3 Krawiec (66')