Wysoka porażka Chemika Police w Wałczu

Podopieczni Mariusza Szmita w minioną sobotę przegrali 1:5 w Wałczu z miejscowym Orłem. Autorem trafienia honorowego był Gracjan Korzec, który w 34 minucie spotkania wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i pewnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Policzanie pierwszą bramkę w sobotnim starciu stracili już w 2 minucie, kiedy to Adriana Piekutowskiego pokonał Hubert Górka. Spotkanie jeszcze na dobre się nie rozpoczęło, a żółto-zieloni zmuszeni byli już do odrabiana strat.

Podopieczni Mariusza Szmita zdominowali rywala, spychając go do głębokiej defensywy. Nie byli jednak w stanie udokumentować swojej przewagi zdobyciem bramki. W 34 minucie meczu goście dopięli swego i bramkę dającą wyrównanie strzelił Gracjan Korzec, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego.

Policzanie próbowali pójść za ciosem i stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Ani Dominik Dobrąwski, ani Bartłomiej Białek nie byli jednak w stanie pokonać bramkarza rywali i w dalszym ciągu utrzymywał się remis 1:1.

Druga część spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, czyli od straty bramki przez piłkarzy Chemika Police. W 49 minucie meczu na listę strzelców wpisał się Konrad Trzmiel, który wykorzystał błąd defensywy gości. Żółto-zieloni ponownie rzucili się do odrabiania strat i ponownie stworzyli sobie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Tym razem nie udało im się jednak doprowadzić do wyrównania, a w 74 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Konrad Trzmiel, podwyższając tym samym wynik na 3:1.

W 81 i 90 minucie arbiter prowadzący zawody podyktował dwa rzuty karne, które pewnie na bramki zamienił Hubert Górka. Gospodarze pewnie pokonali rywala 5:1 inkasującym tym samym komplet punktów.

Orzeł Wałcz – KP Chemik Police 5:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Górka (2’), 2:1 Trzmiel (49'), 3:1 Trzmiel (74'), 4:1 Górka (81' k.), 5:1 Górka (90' k.) – 1:1 Korzec (34’)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Ariel Szydłowski