Komplet punktów Chemika Police w starciu z Błękitnymi II Stargard

Podopieczni Mariusza Szmita pokonali w Stargardzie rezerwy Błękitnych 2:1. Bramki dla żółto-zielonych strzelili Emil Andrzejewski i Dawid Szala.

Pierwsze 30 minut spotkania to wyrównana gra obydwu zespołów, w których zarówno gospodarze, jak i goście stworzyli sobie po dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki.

Policzanie w ostatnim kwadransie pierwszej części meczu zdołali wypracować sobie przewagę, którą udokumentowali strzeleniem dwóch bramek. W 37 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę zamienił Emil Andrzejewski, który wygrał pojedynek w powietrzu i skierować piłkę do bramki. Policzanie na podwyższenie prowadzenia potrzebowali zaledwie sześciu minut. W 43 minucie Dawid Szala wykorzystał błąd defensywy gospodarzy i strzałem z dystansu zdołał umieścić piłkę w bramce.

Po zmianie stron gra się wyrównała. W 65 minucie arbiter prowadzący zawody podyktował rzut karny po zagraniu piłki ręką we własnym polu karnym przez Konrada Datę. Pewnym egzekutorem okazał się Kacper Bieńko, który tym samym strzelił bramkę kontaktową.

Gospodarze za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania, jednak na słowa uznania zasługiwała defensywa żółto-zielonych. Podopieczni Mariusza Szmita mieli trzy doskonałe sytuacje w końcówce meczu do podwyższenia prowadzenia, jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem ze Stargardu nie wykorzystali Dominik Dąbrowski i Michał Jęśko.

Policzanie ostatecznie wygrali 2:1 i dopisali komplet punktów do swojego dorobku. Po 11 ligowych kolejkach policzanie plasują się na 12. pozycji w tabeli z dorobkiem 13 punktów na swoim koncie.

Błękitni II Stargard – KP Chemik Police 1:2 (0:2)

Bramki: 1:2 Bieńko (65’) – 0:1 Andrzejewski (37’), 0:2 Szala (43’)