Świt Szczecin przegrywa przed własną publicznością z Unią Janikowo

Piłkarze Unii Janikowo pokonali na stadionie miejskim przy ul. Stołczyńskiej 100 w Skolwinie Świt Szczecin 3:2. To trzecia w tym sezonie i druga przed własną publicznością porażka podopiecznych Andrzeja Tychowskiego.

Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 19 minucie bramkę samobójczą dającą prowadzenie gospodarzom zdobył Adrian Beta. Warte odnotowania w pierwszych 45 minutach było również potężne uderzenie zza linii 16 metra Pawła Krawca, które zdołał obronić bramkarz z Janikowa.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i w nieco lepszych nastrojach do szatni udali się gospodarze.

Po zmianie stron to goście przejęli inicjatywę i raz po raz, konstruowali kolejne akcje, po których chcieli zagrozić bramce strzeżonej przez Marka Szulca.

W 68 minucie piłkę w kierunku bramki, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, głową skierował Przemysław Kędziora, a ta mimo interwencji bramkarza gospodarzy zatrzepotała w siatce. Początkowo wydawało się, że autorem trafienia był Kędziora, ale ostatecznie sędziowie gola zapisali na konto Marka Szulca.

W 81 minucie po bramce strzelonej przez Denzela Gomeza Mendeza to goście wyszli na prowadzenie. Osiem minut później było już 2:2. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony w 75 minucie Patryk Bil.

W samej końcówce arbiter prowadzący zawody Kamil Rybiński podyktował rzut karny dla gości, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Patryk Urbański.

Świt Szczecin – Unia Janikowo 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Beta (sam. 19'), 2:2 Bil (89') – 1:1 Szulc (sam. 68'), 1:2 Denzel Gomez Mendez (81'), Urbański (90'+3 k.)