2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 742 122 | Zgonów: 64 707 | Szczepienia: 9 806 966

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 551 | Zgonów: 2 417

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 402 | Zgonów: 89

Data aktualizacji: 23 kwietnia 2021 roku, godzina: 11:05 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane

ogłoszenie społeczne

Chemik Police nie wykorzystał dogodnych sytuacji i przegrał z Górnikiem Konin

Podopieczni Mariusza Szmita przegrali przed własną publicznością z Górnikiem Konin 1:2. Jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił w 78 minucie Jakub Świder.

Gdyby w pierwszych 10 minutach spotkania Michał Chyrek i Dominik Dąbrowski wykorzystali swoje okazje, sobotni pojedynek mógłby się zakończyć zupełnie inaczej. Pierwszy w sytuacji sam na sam strzelił wprost w bramkarza gości, natomiast drugi posłał futbolówkę minimalnie obok słupka.

W 15 minucie meczu bramkę dającą prowadzenie żółto-zielonym mógł dać Jakub Świder, jednak piłkę z linii bramkowej zdołał wybić jeden z defensorów Górnika.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też się stało w 31 minucie. Po szybkiej kontrze i błędzie Huberta Siluka koninianie wyszli na prowadzenie za sprawą Piotra Mielczarka. 4 minuty później było już 2:0. Natan Konik faulował w polu karnym napastnika gości, a pewnym egzekutorem z jedenastego metra okazał się Sebastian Malinowski.

W drugiej części spotkania podopieczni Mariusza Szmita robili wszystko, aby odwrócić losy spotkania. Swoich sytuacji nie wykorzystali kolejno Michał Chyrek, Bartosz Białek i Jakub Świder. Bramkę kontaktową policzanie zdobyli w 78 minucie meczu za sprawą Jakuba Świdra, który otrzymał podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza Górnika.

Więcej bramek w Policach już nie padło i tym policzanie odnotowali 14 ligową porażkę w obecnym sezonie.

KP Chemik Police – Górnik Konin 1:2 (0:2)

Bramki: 1:2 Świder (78’) – 0:1 Mielczarek (31’), 0:2 Malinowski (35’)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Ariel Szydłowski