2 731 256

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 2 731 256 | Zgonów: 64 168 | Szczepienia: 9 495 317

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 122 030 | Zgonów: 2 391

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 6 377 | Zgonów: 87

Data aktualizacji: 22 kwietnia 2021 roku, godzina: 10:52 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane

ogłoszenie społeczne

Bezbramkowy remis w derbach regionu pomiędzy Świtem Szczecin i rezerwami Pogoni Szczecin

Sobotnie derbowe spotkanie pomiędzy Świtem Szczecin a rezerwami Pogoni Szczecin zapowiadało się niezwykle ciekawie. Po 90 minutach zaciętej rywalizacji spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Mimo iż pierwsza część spotkania toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, to podopieczni Andrzeja Tychowskiego częściej gościli pod bramką Pogoni Szczecin. Najlepszą okazję do strzelenia bramki dającej prowadzenie miał Patryk Bil po dośrodkowaniu Adama Nagórskiego, jednak defensor gospodarzy przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W drużynie prowadzonej przez Pawła Ozgę bliski szczęście był Bartosz Krzysztofek, jednak i on nie zdołał trafić w światło bramki.

Po zmianie stron z każdą kolejną minutą rosła przewaga gospodarzy. Sporo ożywienia w poczynania Świtowców wniosło wprowadzenie na plac gry Adama Ładziaka i powracającego po kontuzji Szymona Kapelusza. Doskonałą sytuację do strzelenia bramki miał jednak obrońca Patryk Baranowski, którego uderzenie końcówkami palców zdołał sparować na rzut rożny Dariusz Krzysztofek.

Swoje szanse miała również Pogoń Szczecin. Po jednej z kontr w pole karne Przemysława Matłoki wpadł Bartosz Krzysztofek i tylko skuteczna interwencja kapitana gospodarzy zapobiegła utracie bramki. Swojej szansy nie wykorzystał również wprowadzony w drugiej części meczu – Marcel Wędrychowski.

W samej końcówce mecz bohaterem mógł zostać Patryk Bil, jednak nie wykorzystał prezentu podarowanego przez bramkarza gości. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Świt Szczecin – Pogoń II Szczecin 0:0