Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 263 929 | Zgonów: 4 483 | Wyzdrowiało: 115 302

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 7 943 | Zgonów: 66

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 412 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 26 października 2020 roku, godzina: 10.44 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane

Ważne zwycięstwo Świtu Szczecin w Starogardzie Gdańskim! Dwie bramki Nagamatsu

Podopieczni Andrzeja Tychowskiego pokonali na trudnym KP Starogard Gdański 4:2, dopisując sobie kolejny jakże ważny komplet punktów.

Wynik sobotniego spotkania otworzył w 23. minucie meczu Adam Nagórski, który wykorzystał precyzyjne podanie od Szymona Kapelusza, minął rywala i umieścił piłkę w siatce. Cztery minuty później było już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Shuma Nagamatsu, który strzałem z 18 metrów pokonał bramkarza rywali. Drugą asystę w meczu zanotował natomiast Szymon Kapelusz. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron w 52. minucie spotkania piłkarze z północy Szczecina podwyższyli wynik spotkania. Tym razem dośrodkowanie w pole karne Shumy Nagamatsu wykorzystał Paweł Krawiec. Osiem minut później zamieszanie w polu karnym wykorzystał Robert Hirsch, strzelając tym samym pierwszą bramkę dla gospodarzy. Na pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry gospodarzy strzelili bramkę kontaktową, a jej autorem był Szymon Stosik. Wynik spotkania w 90. minucie ustalił Shuma Nagamatsu, wpisując się dzisiejszego dnia po raz drugi na listę strzelców.

Świt Szczecin po 9. ligowych kolejkach plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli.

KP Starogard Gdański – Świt Szczecin 2:4 (0:2)

Bramki: 1:3 Hirsz (60’), 2:3 Stosik (85’) – 0:1 Adam Nagórski (23’), 0:2 Nagamatsu (27’), 0:3 Krawiec (52’) 2:4 Nagamatsu (90’)