reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 91 514 | Zgonów: 2 513 | Wyzdrowiało: 69 695


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 811 | Zgonów: 34

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 60 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 30 września 2020 roku, godzina: 11.02 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Świt Szczecin zmierzy się z Radunią Stężyca

W niedzielę Świt Szczecin zmierzy się w II kolejce rozgrywek 3. ligi z Radunią Stężyca.

Gospodarze niedzielnego spotkania przed tygodniem pokonali w Koszalinie miejscową Gwardię 1:0 po bramce Jakuba Letniowskiego. Podopieczni Andrzeja Tychowskiego pokonali natomiast przed własną publicznością Górnika Konin 3:1. Dwie bramki w tym spotkaniu zdobył były zawodnik Chemika Police – Szymon Kapelusz. Na listę strzelców wpisał się również Shuma Nagamatsu.

W ubiegłym sezonie Radunia Stężyca zakończyła ligowe zmagania na pozycji wicelidera, natomiast Świt Szczecin na miejscu trzecim. Wówczas oba zespoły zmierzyły się ze sobą zaledwie raz. W Stężycy padł bezbramkowy remis. Dla podopiecznych Andrzeja Tychowskiego będzie to bardzo ważne spotkanie, bowiem gospodarze wymieniani są w gronie faworytów do awansu... podobnie jak drużyna Świtu.

Radunia podobnie jak Świt została solidnie wzmocniona przed rozpoczęciem kolejnego sezonu. Warto nadmienić, że w obecnym sezonie w barwach drużyny ze Stężycy będzie reprezentował Wojciech Fadecki, były piłkarz Chemika Police i Błękitnych Stargard. Do Raduni dołączył również Dawid Retlewski i Sebastian Deja.

Andrzej Tychowski będzie mógł z kolei liczyć na Shumę Nagamatsu oraz Szymona Kapelusza, którzy dali zwycięstwo Świtowi na inaugurację sezonu.

Zapowiada się wyjątkowo emocjonujące spotkanie. Pierwszy gwizdek sędziego rozbrzmi o godzinie 15.00.

Radunia Stężyca - Świt Szczecin | niedziela, godzina 15.00

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda