reklama:


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 89 962 | Zgonów: 2 483 | Wyzdrowiało: 68 955


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 1 738 | Zgonów: 32

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 58 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 29 września 2020 roku, godzina: 11.10 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Piłkarze Chemika Police i Świtu Szczecin rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu

Piłkarze Chemika Police oraz Świtu Szczecin rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu III-ligowych rozgrywek. Świtowcy na pierwszych zajęciach spotkali się w środę 17 czerwca, natomiast policzanie dzień później.

– Zawodnicy od minionej soboty trenowali już indywidualnie, przygotowując się do pierwszego wspólnego treningu – powiedział Andrzej Tychowski, szkoleniowiec Świtu. – Jestem optymistą, jeżeli chodzi o ich formę fizyczną. Pokazali mi się z bardzo dobrej strony – podkreślił Tychowski.

Pierwszy trening piłkarzy Chemika Police podzielony został na dwie części: motoryczną i gry zadaniowe. Udział w treningu wzięli wszyscy zawodnicy z wyjątkiem: Bartosza Ławy, Pawła Odlanickiego-Poczobuta, Adam Wiejkucia i Pawła Szewczykowskiego, którzy przebywają jeszcze na urlopach. Udział w zajęciach wzięło również kilku piłkarzy przymierzanych do gry w żółto-zielonych barwach.

Zarówno podopieczni Andrzeja Tychowskiego, jak i Łukasza Borgera swoje pierwsze mecze rozegrają 27 czerwca w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Świt Skolwin zmierzy się w Szczecinie z miejscowych Jeziorakiem, natomiast Chemik Police po awans do kolejnej rundy pojedzie do Chojny, gdzie zmierzy się z piłkarzami Odry.

Cele obu klubów w nadchodzącym sezonie będą zgoła odmienne. Policzanie walczyć będą o spokojną grę w środku tabeli, natomiast piłkarze ze Skolwina walczyć będą o upragniony awans do II ligi.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Ariel Szydłowski