Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 5 742 | Zgonów: 175


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 144 | Zgonów: 2

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 7 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 10 kwietnia 2020 roku, godzina: 10:06 | Kliknij i zobacz aktualną sytuację

ogłoszenie wydawcy
reklama | Życzenia Wielkanocne Dziennika Polickiego

Chemik Police wygrał sześć z siedmiu meczów kontrolnych przed rundą wiosenną

Piłkarze Chemika Police podczas przygotowań do rundy wiosennej rozegrali dotychczas siedem meczów kontrolnych. Sześć z nich wygrali i zaledwie jeden przegrali.

Do rozegrania zostało jeszcze jedno spotkanie towarzyskie. Rywalem żółto-zielonych będą Błękitni Stargard, z którymi podopieczni Łukasza Borgera zmierzą się w najbliższą sobotę.

Policzanie w dotychczas rozegranych meczach kontrolnych ulegli jedynie Flocie Świnoujście przegrywając 0:1. Wśród pokonanych znaleźli się natomiast Stal Szczecin (4:0), Lechia Zielona Góra (2:1), Gryf Kamień Pomorski (3:0), Kotwica Kołobrzeg (3:2), Hutnik Szczecin (4:1) i Ina Goleniów (5:0).

W drużynie z Polic w trakcie przerwy między rundami zaszło kilka zmian. Zespół opuścili m.in. Emil Andrzejewski, Krystian Ziółkowski, Maciej Moroza i Łukasz Lewandowski.

– Andrzejewski i Ziółkowski trenują w Hutniku Szczecin, Moroza w Świcie Szczecin, a Lewandowski w Vinecie Wolin – mówi Ariel Szydłowski z Klubu Piłkarskiego Chemik Police.

Co istotne klub poczynił również kilka znaczących wzmocnień. Do Chemika Police po przygodzie w Puszczy Niepołomice wrócił Nikita Vovchenko, który na poziomie czwartej ligi tworzył razem z Szymonem Kapeluszem bramkostrzelny duet. W rundzie jesiennej wyraźnie w drużynie prowadzonej przez Łukasza Borgera widać było brak zawodnika na pozycji numer „9”.

Do Polic wrócił również obrońca Mateusz Jakubiak, którego mogliśmy przez ostatnie lata oglądać w futsalowej Pogoni ‘04 Szczecin.

W barwach Chemika Police kibice oglądać będą również Jakuba Świdra, który dotychczas grał w juniorach Pogoni Szczecin występujących w Centralnej Lidze Juniorów.

Policzanie rundę rewanżową rozpoczną od spotkania derbowego w Skolwinie, gdzie mierzyć będą się z drużyną Andrzeja Tychowskiego. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 7 marca.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda