reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 35 146 | Zgonów: 1 492 | Wyzdrowiało: 22 209


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 611 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 2 lipca 2020 roku, godzina: 10.37 | Kliknij i przeczytaj raport

Łukasz Borger nie jest już trenerem KP Chemika Police!

Łukasz Borger nie jest już trenerem KP Chemika Police. Decyzję o zmianie szkoleniowca podjął w środę 1 lipca zarząd klubu.

- Zarząd klubu pragnie serdecznie podziękować Łukaszowi Borgerowi za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w prowadzenie drużyny, która pod jego skrzydłami awansowała z poziomu V do III ligi – czytamy na stronie KP Chemika Police.

Piłkarze Chemika Police i Świtu Szczecin rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu

Piłkarze Chemika Police oraz Świtu Szczecin rozpoczęli już przygotowania do nowego sezonu III-ligowych rozgrywek. Świtowcy na pierwszych zajęciach spotkali się w środę 17 czerwca, natomiast policzanie dzień później.

– Zawodnicy od minionej soboty trenowali już indywidualnie, przygotowując się do pierwszego wspólnego treningu – powiedział Andrzej Tychowski, szkoleniowiec Świtu. – Jestem optymistą, jeżeli chodzi o ich formę fizyczną. Pokazali mi się z bardzo dobrej strony – podkreślił Tychowski.

Szymon Kapelusz od lipca będzie strzelał bramki dla Świtu Szczecin

Kibice Chemika Police nie zobaczą już w żółto-zielonych barwach Szymona Kapelusza. Napastnik zdecydował się podpisać dwuletni kontrakt ze Świtem Skolwin.

W Policach 26-letni Kapelusz w każdym kolejnym sezonie udowadniał swoją przydatność do zespołu. Był gwarantem pięknych bramek i sercem zespołu. Teraz bramki zamierza strzelać dla podopiecznych Andrzeja Tychowskiego, którym marzy się awans do II ligi.

Pogoń Szczecin rozczarowała w meczu z Zagłębiem Lubin

Kibice Pogoni Szczecin liczyli, że ich ulubieńcy po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa rozpoczną piłkarskie zmagania od zwycięstwa z Zagłębiem Lubin. Podopieczni Kosty Runjaicia zagrali jednak słabo i przegrali 0:3.

Goście na prowadzenie wyszli już w 7 minucie meczu. Dante Stipicę pokonał Dejan Drazić, który otrzymał dobre podanie od Bartosza Białka. Piłkarze Pogoni Szczecin próbowali odrobić stratę, tymczasem w 27 minucie drugą bramkę dla podopiecznych Martina Seveli zdobył Damjan Bohar. W końcówce pierwszej części spotkania fatalny błąd popełnił Benedikt Zech, dzięki któremu w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Bartosz Białek i Zagłębie Lubin schodziło na przerwę, prowadząc aż 3:0.

Czy III-ligowi piłkarze wrócą do gry? Wiemy co z niższymi klasami rozgrywkowymi

We wtorek 12 maja Polski Związek Piłki Nożnej podejmie decyzję dotyczącą ewentualnego wznowienia lub zakończenia rozgrywek III ligi, w których występuje m.in. Chemik Police, Świt Szczecin czy rezerwy Pogoni Szczecin.

– Decyzje odnośnie rozgrywek III ligi mężczyzn, rozgrywek kobiecych oraz pozostałych prowadzonych przez PZPN, zostaną podjęte przez Zarząd PZPN podczas najbliższego posiedzenia, zaplanowanego na wtorek 12 maja – czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Piłkarze Chemika Police 4 mają rozpoczną treningi

4 maja piłkarze III-ligowego Chemika Police rozpoczną treningi. Otwarta ma zostać infrastruktura sportowa.

– Otwarte zostaną niektóre obiekty sportowe – zapowiedział Mateusz Morawiecki, przedstawiając plan nowej sportowej rzeczywistości.

Adamczak: Sportowo i finansowo powinniśmy sobie poradzić w 2. lidze

Wśród szykowanych scenariuszy w przypadku braku możliwości dokończenia rozgrywek na poziomie 3. ligi pojawił się taki, w którym do wyższej klasy rozgrywkowej awansują 4 najlepsze zespoły.

Przypomnijmy, że w 3 lidze występują Chemik Police i Świt Szczecin. Na trzecim miejscu w tabeli plasują się podopieczni Andrzeja Tychowskiego.