reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Już dziś startuje Columna Medica Baja Poland

Już dziś, po raz piętnasty rusza Columna Medica Baja Poland. Do rywalizacji na bezdrożach w gminach Szczecin, Drawsko Pomorskie i Dobra przystąpi łącznie 147 uczestników z 14 krajów. Wśród nich m.in. Krzysztof Hołowczyc z pilotem Łukaszem Kurzeja.

Columna Medica Baja Poland

na zdjęciu: Krzysztof Hołowczyc podczas rywalizacji na odcinku specjalnym w gminie Dobra w 2022 roku

Kierowcy do przejechania będą mieli pięć odcinków specjalnych o łącznej długości 387,2 kilometra.

Columna Medica Baja Poland to od 12 lat najważniejsze, najbardziej prestiżowe i najmocniej obsadzone zawody w rajdach terenowych w Polsce. Niezwykle wymagające odcinki specjalne od lat przyciągają zawodników światowego formatu, w tym również z tak odległych Państw, jak Argentyna, Kirgistan, Brazylia, Arabia Saudyjska czy Katar.

Na kultowych już bezdrożach w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim ścigali się m.in. wielokrotni triumfatorzy Rajdu Dakar tacy, jak Francuz Stephane Peterhansel czy Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Wszyscy uczestnicy polskiej rundy Pucharu Świata FIA zgodnie podkreślają wysoki poziom wyzwania, jakim dla zawodnika jest rywalizacja w Columna Medica Baja Poland.

Tegoroczna Columna Medica Baja Poland to nie tylko piąta z ośmiu rund Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja, ale również 7. runda Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych (FIA CEZ) oraz 4. odsłona rywalizacji w polskim i czeskim czempionacie. Oprócz tego na trasie Columna Medica Baja Poland zmierzą się uczestnicy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych, dla których będą to czwarte w tym roku zawody. Do Szczecina przyjechali również motocykliści i quadowcy, by rywalizować w ramach 4. Rundy Mistrzostw Polski w Rajdach Baja i 4. rundy Pucharu Polski w Rajdach Baja.

Mieszkańców powiatu polickiego najbardziej zainteresują zaplanowane na niedzielę dwa przejazdy oesu z Gminy Dobra do Szczecina (od 9:38 i 12:10), liczącego 30,7 km. Pomiędzy przejazdami mechanicy będą mieli 30 minut, aby sprawdzić i ewentualnie naprawić rajdowe pojazdy w parku serwisowym przy szczecińskiej Netto Arenie (od 11:00).

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.