W Trzebieży Ford Ka uderzył w słup i budynek! Jedna osoba została ranna

Jedna osoba została ranna w zdarzeniu drogowym, do którego doszło w piątek (9 sierpnia) około godz. 20:00 na ul. Kościuszki w Trzebieży. Kierujący fordem ka wypadł z zakrętu, po czym uderzył w słup energetyczny oraz skrzynkę elektryczną i wpadł na posesję niszcząc drewnianą werandę domu.

Samochód, który wg nieoficjalnych informacji w chwili zdarzenia dowoził pizzę z jednej z polickich pizzerii, został na tyle zniszczony, że 33-letni kierowca został w nim uwięziony i konieczne było rozcinanie karoserii przez strażaków specjalnymi nożycami.

- Przyczyną zdarzenia była najprawdopodobniej nadmierna prędkość. Poszkodowany z urazem głowy został odwieziony do szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie - mówi sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

W akcji wzięły udział dwie karetki pogotowia ratunkowego, dwa zastępy straży pożarnej z Polic i Trzebieży oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Policach. Interweniowało również pogotowie energetyczne.

Aktualnie droga jest już przejezdna, w miejscu wypadku policjanci kierują ruchem, jednakże w dalszym ciągu należy się liczyć z utrudnieniami.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda