reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Nowe stawki za egzaminy na prawo jazdy w województwie zachodniopomorskim

Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego przyjął uchwałę wprowadzającą nowe stawki opłat za prawo jazdy. Za egzamin teoretyczny zapłacimy 50 złotych, a za egzamin praktyczny na kategorię B – 200 złotych.

Nowe stawki za egzaminy na prawo jazdy

na zdjęciu: za egzaminy na prawo jazdy zapłacimy więcej

Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego. Do tego czasu obowiązują dotychczasowe stawki.

Opłaty za egzaminy państwowe dla ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami dotychczas regulowało rozporządzenia Ministra Transportu.

Pod koniec 2022 r. znowelizowano przepisy zmieniające ustawę Prawo o ruchu drogowym oraz ustawę o kierujących pojazdami. Kompetencje ministra scedowano na sejmiki województw i teraz samorząd wojewódzki na wprowadzenie nowych przepisów ma czas do 30 czerwca.

W województwie zachodniopomorskim podobnie jak w innych regionach, przed skierowaniem uchwały pod obrady sejmiku przygotowano projekt przepisów, który do końca lutego podlegał konsultacjom społecznym.

– Uczestniczyły w nich m.in. Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Działalności Pożytku Publicznego, Województwa Rada Dialogu Społecznego w Województwie Zachodniopomorskim, organizacje pracodawców, organizacje związkowe. Do projektu uchwały nie wniesiono zastrzeżeń i negatywnych uwag. – poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Opłata za przeprowadzenie na obszarze województwa zachodniopomorskiego egzaminu państwowego na prawo jazdy albo egzaminu państwowego wymaganego do uzyskania pozwolenia na kierowanie tramwajem wynosi: 50 złotych za przeprowadzenie części teoretycznej egzaminu, 200 złotych za przeprowadzenie części praktycznej egzaminu, w zakresie uprawnień prawa jazdy kategorii: AM, A1, A2, A, B1, B, C1, D1 lub T albo uprawnienia do kierowania tramwajem. 250 złotych będą musiały zapłacić osoby za egzamin praktyczny w kategoriach: B+E, C1+E, C, C+E, D, D+E lub D1+E.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Pixabay

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.