reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Kolejny kierowca najechał na wysepkę w Przęsocinie i uszkodził znak!

Dziś po raz kolejny kierowcy jadący trasą Police – Szczecin przez Przęsocin mogli zauważyć uszkodzony znak znajdujący się na wysepce oddzielające pasy ruchy. To nie pierwsza tego rodzaju sytuacja na wspomnianym odcinku drogi.

Uszkodzony znak w Przęsocinie

na zdjęciu: uszkodzony znak na drodze Police – Szczecin przez Przęsocin

Jako pierwsi o zagrożeniu informowali okoliczni mieszkańcy, którzy podnosili temat słabej widoczności zwłaszcza po zmroku.

Pod koniec stycznia pisaliśmy o konieczności zainstalowania znaku elektronicznego, który byłby widoczny z dalszej odległości.

Na problemy z widocznością wysepki, uwagę podczas styczniowej sesji Rady Powiatu w Policach zwróciła radna Małgorzata Siemianowska i starosta policki Andrzej Bednarek.

– Wszystko oczywiście zależy od prędkości, trzeba jednak przyznać, że te wielkości znaków kierunkowych (umiejscowionych na wysepce – przyp. red.) są po prostu za małe. Tam jest jeszcze jeden argument, że po zapadnięciu zmroku jest po prostu ciemno, smoła. – powiedział Andrzej Bednarek.

Sam starosta policki przyznał wówczas, że kierujący samochodem po zmroku jest tą wysepką zaskakiwany.

Dzisiejsza sytuacja po raz kolejny uświadamia, że problem jest i należy go jak najszybciej rozwiązać.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.