reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Bednarek: „Znaki kierunkowe na wysepce są po prostu za małe”

Podczas piątkowej sesji Rady Powiat w Policach radna Małgorzata Siemianowska pytała starostę polickiego o, to kiedy pojawią się znaki poziome na wyremontowanej drodze Police – Szczecin przez Przęsocin.

Andrzej Bednarek

na zdjęciu: starosta policki Andrzej Bednarek

Radna Siemianowska dopytywała również o możliwość lepszego uwidocznienia wysepki, o której pisaliśmy w artykule: Czy wysepka w Przęsocinie stanowi zagrożenie dla kierowców? Kolejny znak został zniszczony.

Tak jak pisaliśmy w artykule, tak również uwagę zwróciła radna z Trzebieży, że wysepka zwłaszcza w godzinach późno popołudniowych oraz nocnych jest niewidoczna dla nadjeżdżających kierowców.

– Nie sposób się z tym nie zgodzić – powiedział starosta policki Andrzej Bednarek. – Wszystko oczywiście zależy od prędkości, trzeba jednak przyznać, że te wielkości znaków kierunkowych (umiejscowionych na wysepce – przyp. red.) są po prostu za małe. Tam jest jeszcze jeden argument, że po zapadnięciu zmroku jest po prostu ciemno, smoła. – kontynuował Bednarek.

Sam starosta policki przyznał, że kierujący samochodem po zmroku jest tą wysepką zaskakiwany.

Właściwe oznakowanie poziome drogi pojawi się w okresie sprzyjających warunków atmosferycznych, co oznacza, że można się go realnie spodziewać w okolicy kwietnia. Cienkowarstwowe malowanie ma z kolei pojawić się w ciągu najbliższych dni.

– Czekamy praktycznie na okienko pogodowe i linie się pojawią – podkreślił starosta policki.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.