reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Czy wysepka w Przęsocinie stanowi zagrożenie dla kierowców? Kolejny znak został zniszczony

Po wypadku, do jakiego doszło w piątek (20 stycznia) na trasie Przęsocin – Police okoliczni mieszkańcy oraz internaucie zwracali uwagę na wybudowaną podczas przebudowy drogi Police – Szczecin przez Przęsocin wysepkę.

Droga Police - Szczecin przez Przęsocin

na zdjęciu: Zniszczony znak na wysepce w Przęsocinie

Pojawiały się głosy, że wysepka jest słabo widoczna zwłaszcza w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych. Biorąc pod uwagę, że ze wspomnianej trasy często korzystają również kierowcy spoza Polic, to rzeczywiście wysepka może stanowić pewnego rodzaju przeszkodę.

Świadczyć może o tym m.in. fakt, że nie perwszy zresztą już raz uszkodzony został znak zamontowany na wysepce informujący o konieczności jej ominięcia.

Wydaje się, że rozsądnym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie znaku elektronicznego, który byłby widoczny z dalszej odległości. Pewnego rodzaju problem może stanowić koszt dociągnięcie do miejsca zlokalizowania wysepki instalacji elektrycznej. Alternatywnym rozwiązaniem może być ustawienie znaków (po obu stronach wysepki – przyp. red.) zasilanych akumulatorami ładowanymi panelami fotowoltaicznymi.

Z uwagi na bezpieczeństwo korzystających z drogi przez Przęsocin problem należy rozwiązać jak najszybciej.

Artykuły Powiązane:

Śmiertelny wypadek między Przęsocinem a Szczecinem! Droga zablokowana [zdjęcia]

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.