reklama
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Motoryzacja
  3. Ponad 120 km/h pędził motocyklem przez Trzeszczyn! Policja ruszyła natychmiast w pościg

Ponad 120 km/h pędził motocyklem przez Trzeszczyn! Policja ruszyła natychmiast w pościg

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali po długim pościgu kierującego motocyklem, który w miejscowości Trzeszczyn pędził z prędkością 124 km/h.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w godzinach wieczornych.

– Po godzinie 20:00 funkcjonariusz zauważył nadjeżdżający motocykl, który zaczął wyprzedzać ciąg pojazdów. Kierujący szybko się oddalał, a na liczniku miał aż 124 km/h – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za motocyklistą. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący jednośladem nie miał zamiaru się zatrzymać.

– Z prędkością ponad 150 km/h motocyklista popełniał kolejne wykroczenia – wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych, nie stosował się do znaków drogowych – wymienia Leśnicka. – Wjeżdżając na ulicę Owocową w Policach, policjanci stracili kierującego z pola widzenia, jednak przy ul. Kopernika szybko ujawnili porzucony motocykl i w oddali mężczyznę, który uciekał w kierunku zabudowań – tłumaczy rzecznik prasowy polickiej Komendy.

Mężczyznę udało się zatrzymać na strychu jednego z pobliskich budynków.

– Podczas kontroli dokumentów, mężczyzna przyznał, że wcześniej palił marihuanę – informuje Leśnicka.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ zostały mu one cofnięte. Ponadto motocykl, którym kierował, nie ma aktualnych badań technicznych, a dowód rejestracyjny pojazdu został zatrzymany 2 lata temu.

30-latkowi za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także