reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 36 155 | Zgonów: 1 521 | Wyzdrowiało: 23 966


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 621 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 6 lipca 2020 roku, godzina: 10.34 | Kliknij i przeczytaj raport


W styczniu stracił prawo jazdy za jazdę po pijanemu! Teraz miał ponad 2 promile alkoholu!

W czwartkowy poranek 11 czerwca funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali w miejscowości Tanowo 53-letniego mężczyznę, który jak się okazało miał ponad 2 promile alkoholu.

– Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej znany policji. W styczniu br. stracił prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie – informuje Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Policjanci, którzy jechali na zabezpieczenie procesji Bożego Ciała, rozpoznali samochód, którego właściciel stracił w styczniu prawo jazdy. Natychmiast podjęli interwencję. Dzięki szybkiej reakcji i czujności policjantów nie doszło do tragedii.

– Jak widać, kierujący nie wyciągnął żadnych wniosków. Teraz grożą mu surowe konsekwencje karne i finansowe – tłumaczy Leśnicka.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo. Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Wprowadzono również obowiązkowe kary finansowe dla kierujących pojazdem w stanie nietrzeźwości. Niezależenie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości 5 tysięcy złotych. Świadczenia te trafiają na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda