Nastolatka potrącona na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego

Dziś, około godziny 17.00 doszło do potrącenia 14-latki przez autobus komunikacji miejskiej na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego w Policach.

– Na szczęście nastolatka już schodziła z pasów i siła uderzenia nie była duża – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Wymusił pierwszeństwo i doszło do zderzenia!

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji, do której doszło w piątkowy wieczór, 29 listopada, na skrzyżowaniu ulic Bankowej i Zamenhofa w Policach.

Wyjeżdżający z ul. Zamenhofa bus, którym jechały trzy osoby, uderzył w bok jadącego prawidłowo forda. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Czołowe zderzenie w Policach! Dwie osoby odwiezione do szpitala!

Dwie osoby zostały odwiezione do szpitala po tym, jak w niedzielę (24 listopada) około godziny 13:30 w rejonie skrzyżowania ulic Piłsudskiego i Przybora w Policach doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych.

– Kierująca samochodem marki Audi jechała w kierunku ul. Asfaltowej, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z jadącym z naprzeciwka Nissanem. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Policach.

W Pilchowie zderzyły się dwa busy! Jednym z nich jechały dzieci!

Dziś rano doszło do wypadku dwóch busów na skrzyżowaniu ulic Szczecińskiej i Leśnej w Pilchowie. Jeden z nich przewoził dzieci, które jechały na wycieczkę. Kierująca pojazdem 59-letnia kobieta uskarżała się na ból w klatce piersiowej i została przewieziona do szpitala. Pozostałym uczestnikom zdarzenia nic na szczęście się nie stało.

– 43-letni mężczyzna jadący busem od strony Siedlic, nie ustąpił pierwszeństwa, w wyniku czego doszło do zderzenia – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Pijani sprawcy wypadków zapłacą za leczenie swoich ofiar?

Posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego złożyli projekt ustawy o odpowiedzialności finansowej pijanych sprawców wypadków. Zakłada on, że nietrzeźwy bądź będący pod wpływem narkotyków kierowca, który spowoduje wypadek, będzie musiał zapłacić za leczenie, rehabilitację i opiekę psychologiczną swoich ofiar.

Projekt ustawy o odpowiedzialności finansowej pijanych sprawców wypadków zakłada, że każda taka osoba zostanie obciążona kosztami związanymi z wypadkiem. O ich zwrot miałby występować bezpośrednio do sprawców wojewódzki oddział NFZ.

Trzy firmy chcą przebudować węzeł przesiadkowy Głębokie

Trzy firmą chcą budować węzeł przesiadkowy Głębokie. Powstać ma czterowlotowe rondo turbinowe, dzięki któremu przestaną tworzyć się korki w tej części miasta.

Otwarcie ofert odbyło się 31 października w siedziby spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o. Oferty złożyły trzy firmy, najtańszą przestawiła firma Strabag, której wartość o niespełna dwa miliony przekroczyła zabezpieczoną kwotę na realizację tej inwestycji – wynoszącą niespełna 64 miliony złotych.

Stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie! Miał blisko 2 promile!

Prawie dwa promile w wydychanym powietrzu miał kierowca samochodu osobowego, który na jednym z zakrętów w Siedlicach wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Do zdarzenia doszło dzisiaj, około godziny 21.00.

– Kierujący, który prawdopodobnie jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, z uszkodzeniami twarzy został odwieziony do szpitala – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.