Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Bankowej i Grzybowej w Policach

Dziś około godziny 16.00 doszło do stłuczki dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Grzybowej i Bankowej w Policach.

Kolizja na skrzyżowaniu ulic Bankowej i Grzybowej w Policach

na zdjęciu: W zdarzeniu udział brały dwa pojazdy

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwie karetki pogotowia.

Czy wysepka w Przęsocinie stanowi zagrożenie dla kierowców? Kolejny znak został zniszczony

Po wypadku, do jakiego doszło w piątek (20 stycznia) na trasie Przęsocin – Police okoliczni mieszkańcy oraz internaucie zwracali uwagę na wybudowaną podczas przebudowy drogi Police – Szczecin przez Przęsocin wysepkę.

Droga Police - Szczecin przez Przęsocin

na zdjęciu: Zniszczony znak na wysepce w Przęsocinie

Pojawiały się głosy, że wysepka jest słabo widoczna zwłaszcza w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych. Biorąc pod uwagę, że ze wspomnianej trasy często korzystają również kierowcy spoza Polic, to rzeczywiście wysepka może stanowić pewnego rodzaju przeszkodę.

Śmiertelny wypadek między Przęsocinem a Szczecinem! Droga zablokowana [zdjęcia]

Do tragicznego wypadku doszło w piątek (20 stycznia) rano na drodze między Przęsocinem a Szczecinem. Czołowo zderzyły się tam bus i ciężarówka z naczepą.

Wypadek śmiertelny w Przęsocinie

na zdjęciu: Miejsce wypadku

Aktualnie trwa akcja ratunkowa – ze zniszczonego busa wyciągane są podróżujące nim osoby. Jak udało nam się dowiedzieć, zginęła jedna osoba, a cztery pozostałe w stanie krytycznym zostały przewiezione do szczecińskich szpitali przy ul. Unii Lubelskiej, Arkońskiej i do Szpitala Wojskowego.

Padający deszcz i brak elementów odblaskowych zwiększają ryzyko potrąceń

Szybko zapadający zmrok i padający deszcz sprawiają, że spada widoczność pieszych w rejonie przejść dla pieszych zarówno na terenie miasta, jak i poszczególnych sołectw.

Padający deszcz utrudnia widoczność

na zdjęciu: Przejście dla pieszych na ul. Piłsudskiego w Policach

Dziś doszło do potrącenia osoby pieszej na ul. Piłsudskiego w Policach (pisaliśmy o tym zdarzeniu tutaj), a więc na przejściu, które znajduje się na prostym odcinku drogi i doświetlonym lampami ledowymi. Można założyć, że jest to przejście w miarę bezpieczne, a pieszy jest na nim odpowiednio widoczny.

Potrącenie pieszego na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego

Dziś około godziny 17.00 doszło do potrącenia pieszej na przejściu dla pieszych przy ul. Piłsudskiego w Policach.

Potrącenie pieszego

na zdjęciu: Do potrącenia doszło na ul. Piłsudskiego w Policach

Jadący od strony wiaduktu bus potrącił przechodzącą przez pasy kobietę. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano pogotowie oraz policję.

Stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu

Kierujący samochodem ciężarowym jadąc ulicą Kuźnicką w kierunku Trzeszczyna najprawdopodobniej w wyniku awarii układu kierowniczego, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do pobliskiego rowu.

Samochód ciężarowy zjechał do rowu

na zdjęciu: Kierujący samochodem ciężarowym zjechał do rowu

Do zdarzenia doszło dziś po godzinie 14.00.

Czołowe zderzenie w Przęsocinie! Droga w obu kierunkach zamknięta

Dziś przed godziną 18.00 doszło do poważnie wyglądającego czołowego zderzenia dwóch pojazdów na drodze Police – Szczecin na wysokości miejscowości Przęsocin.

Czołowe zderzenie w Przęsocinie

na zdjęciu: Czołowe zderzenie dwóch pojazdów w Przęsocinie

Z nieoficjalnych informacji, do których udało nam się dotrzeć, wynika, że w wyniku zderzenia poszkodowane zostały dwie osoby, w tym małe dziecko. Przewieziono je na obserwację do szpitala.

Trudna sytuacja na drogach i chodnikach w powiecie polickim!

Padający deszcz i ujemne temperatury sprawiają, że zarówno na drogach, jak i chodnikach jest bardzo ślisko. Apelujemy do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności, również w rejonie przejść dla pieszych. Chwila nieuwagi i utrata równowagi na śliskim podłożu może sprawić, że wpadniemy pod nadjeżdżający samochód.

Gołoledź na drogach w regionie

na zdjęciu: gołoledź na drogach w regionie

Opady marznącego deszczu na terenie powiatu polickiego mogą utrzymywać się dziś do godziny 22.00. Ostrzeżenie wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.