Menu
reklama:

Ponad 300 kijkarzy w VI Biegu Mikołajkowym w Policach [dużo zdjęć]

  • Gracjan Broda

Ponad 300 kijkarzy wystartowało w marszu Nordic Walking na dystansie 5 kilometrów podczas niedzielnego VI Biegu Mikołajkowego w Policach.

– Z każdym kolejnym rokiem przybywa uczestników – mówi Zbigniew Pokrzywiński, organizator Polickiego Biegu Mikołajkowego.

W każdą pierwszą niedzielę grudnia Police stają się stolicą biegania, do której zjeżdżają się Mikołaje nie tylko z województwa zachodniopomorskiego. Policki Bieg Mikołajkowy to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego uczestnicy przebrani w rozmaite stroje tworzą barwny korowód.

Bieg Mikołajkowy w Policach to nie tylko biegacze, ale również uczestnicy marszu Nordic Walking, który rywalizują na dystansie 5 kilometrów.

W tym roku zwycięzcą marszu Nordic Walking został Marek Dołęgowski z Kołczewa, drugie miejsce Grzegorz Nakonieczny ze Szczecina, natomiast miejsce trzecie Artur Zdanuk z Przęsocina.

Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Zgraja ze Świnoujścia, na drugim miejscu uplasowała się Danuta Kłaczyńska ze Szczecina, a miejsce trzecie przypadło również szczeciniance Małgorzacie Szymskiej.

– Już teraz korzystając z okazji, zapraszam wszystkich za rok – podsumował Pokrzywiński.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją