Menu

Weronika Jasiak wywalczyła srebrny medal podczas Międzynarodowego Pucharu Lekkoatletycznego w Łowiczu

• Gracjan Broda

W czwartek, 21 czerwca w Łowiczu odbył się Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny, w którym udział wzięła policzanka Weronika Jasiak. 11-latka wywalczyła srebrny medal w biegu na 300 metrów.

Policzanka przegrała jedynie z Elingą Semeniuk z Litwy, która uzyskała czas 47,18. Druga Weronika Jasiak pobiegła o 0,72 sekundy wolniej od swojej rywalki. Na najniższym stopniu podium stanęła Marta Lindberga z Łotwy.

Weronika Jasiak otrzymała powołanie do kadry Polski po wygranej podczas 24. Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych.

11-latka na co dzień trenuje w Uczniowskim Klubie Sportowym „Ósemka”, w którym swoją karierę zawodniczą zaczynał m.in. Marcin Lewandowski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Ryszard Kamiński

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!