Menu
reklama:
reklama:

Szczecinianin Adam Nowicki najszybszy na 15 km w Polickiej Piętnastce [zdjęcia]

  • Gracjan Broda

W minioną niedzielę, już po raz trzydziesty, odbył się bieg "Policka Piętnastka" ulicami Polic. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: 5, 10 i 15 km.

Na dystansie 15 km bezkonkurencyjny okazał się Adam Nowicki ze Szczecina, który trasę pokonał w 47 minut i 21 sekund. Zaledwie cztery sekundy później linię mety minął Damian Kabat ze Stargardu. Najniższy stopień podium przypadł Patrykowi Błaszczykowi ze Słupska, który do zwycięzcy stracił 21 sekund.

Wśród policzan najwyżej uplasował się Bartosz Nowicki, który w klasyfikacji generalnej zajął wysokie, czwarte miejsce uzyskując czas 47 minut i 58 sekund.

Wśród kobiet najszybciej linię mety minęła Paulina Kaczyńska ze Stargardu, która uzyskała czas 53 minut i 9 sekund. O pięć sekund pokonała drugą na mecie Izabelę Trzaskalską z Poznania. Na trzecim miejscu uplasowała się szczecinianka Monika Andrzejczak.

Najlepszą policzanką okazała się Dominika Niemro, która w klasyfikacji generalnej zajęła 15 miejsce z czasem 1 godzina 7 minut i 42 sekundy.

Na dystansie 10 kilometrów zwyciężył Remigiusz Ogłoza z wynikiem 35 minut i 8 sekund. Wśród kobiet najszybsza okazała się Danuta Kłaczyńska, która dystans 10 km pokonała w czasie 44 minut i 43 sekund.

W rywalizacji na dystansie 5 km zwyciężył Przemysław Augustyniak z Gryfina z czasem 17 minut i 13 sekund. Wśród kobiet równych sobie nie miała Bożena Szubert ze Stargardu, która linię mety minęła w czasie 19 minut i 23 sekund.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda


Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł, podziel się nim z innymi!
ZOBACZ TAKŻE:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Regionalny Portal Informacyjny

Adres redakcji: ul. Piaskowa 102/4, 72-010 Police

Nr rejestru: 909


tel. 796 142 364

kontakt z redakcją