Marcin Lewandowski ogłosił zakończenie sportowej kariery

Kilkukrotny mistrz Europy w biegach Marcin Lewandowski kończy wyczynową karierę sportową. Jak tłumaczy, powodem jego decyzji jest wypadek, jakiemu uległa jego córka.

Dzień dziecka

– Po nieszczęśliwym wypadku mojej córki podczas zajęć gimnastyki artystycznej zdecydowałem, iz pozostanę w domu dopóki Midia nie odzyska pełnej sprawności. W związku z tym, iż nie miałem możliwości wyjeżdżać na zagraniczne zgrupowania, nie byłem w stanie się należycie przygotować, aby mieć możliwość obrony brązowego medalu Mistrzostw Świata oraz srebra Mistrzostw Europy a miejsca poza podium mnie nie interesują – napisał Marcin Lewandowski na Facebooku.

Jak przyznaje, ne miał wątpliwości przy podejmowaniu tej decyzji, bo rodzina jest dla niego piorytetem. W zamieszczonym na Facebooku wpisie policki mistrz Europy podziękował swojej przede wszystkim żonie, rodzicom oraz rodzinie. Kolejne podziękowanie skierował dla trenera, psychologa, menagera, fizjoterapeuty i brata - Tomasza Lewandowskiego, a także dla Dariusza Nowickiego, Piotra Rostkowskiego i Marcina Rosengartena.

– To było piękne 16 lat biegania, niesamowita przygoda, która dobiegła końca. Coś się kończy i coś się zaczyna, bo w listopadzie po raz kolejny zostanę tatą – podsumował Lewandowski.

Marcin Lewandowski wielokrotnie stawał na podium dużych lekkoatletycznych imprez. Zdobył trzy złote medale na halowych mistrzostwach Europy. 11-krotnie stawał na podium mistrzostw Polski. Czterokrotnie brał udział w igrzyskach olimpijskich.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także