Nagłówek Dziennika Polickiego

Marcin Lewandowski zajął 9. miejsce w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2019 Roku

Policzanin, Marcin Lewandowski zajął 9. miejsce w 85. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku. Nagrodę odebrał z rąk Jacka Wszoły, medalisty olimpijskiego z Montrealu i Moskwy w skoku wzwyż.

– To ogromny dla mnie zaszczyt być wśród dziesięciu najlepszych sportowców Polski w 2019 roku, choć nie jest powiedziane, że Lewandowski dzisiaj nie wygra – powiedział Marcin Lewandowski, tuż po odebraniu nagrody spoglądając w stronę Roberta Lewandowskiego.

Przed rozstrzygnięciem Plebiscytu dziennikarze Przeglądu Sportowego zapytali wszystkich nominowanych sportowców o swoje typy. Na Marcina Lewandowskiego, swój głos oddał m.in. Robert Lewandowski, gwiazda Bayernu Monachium i reprezentacji Polski w piłce nożnej, który wskazał policzanina jako najlepszego sportowca ubiegłego roku. W sumie Marcin Lewandowski otrzymał od pozostałych nominowanych sportowców 8 punktów (3 punkty za 1. miejsce, 2 punkty za 2. miejsce i 1 punkt za 3. miejsce – przyp. red.) i zajął 10 miejsce.

Tytuł Mecenasa Polskiego Sportu otrzymała firma PKN Orlen, drużyną roku została reprezentacja Polski w koszykówkę, natomiast trenerem roku wybrano Jolantę Kumor. Nagrodę Superczempiona wręczono Agnieszce Radwańskiej.

Poniżej publikujemy pełną listę 10. Najlepszych Sportowców Polski 2019 Roku 85. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”.

1) Bartosz ZMARZLIK

2) Robert LEWANDOWSKI

3) Paweł FAJDEK

4) Żeńska sztafeta 4x400 metrów kobiet

5) Dawid KUBACKI

6) Kamil STOCH

7) Wilfredo LEON

8) Piotr LISEK

9) Marcin LEWANDOWSKI

10. Mateusz PONITKA

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.