W Policach odbyły się lekkoatletyczne zawody niepełnosprawnych

Kilkudziesięciu zawodników wzięło udział w odbywającym się w czwartek III Polickim Mityngu Lekkoatletycznym dla Osób Niepełnosprawnych. Zawody odbyły się na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piaskowej.

W mityngu udział wzięli wychowankowie oraz absolwenci Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Policach. Kilkadziesiąt osób o różnym stopniu niepełnosprawności wystartowało w różnego rodzaju konkurencjach - począwszy od biegów, poprzez pchnięcie kulą i na skoku w dal skończywszy.

Uczestnicy tegorocznego Biegu Neptuna wesprą leczenie Ingi Niedźwieckiej!

Już w najbliższą niedzielę w Trzebieży odbędzie się kolejna edycja Biegu Neptuna. Podczas imprezy zbierane będą pieniądze na leczenie chorej na SMA Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina. Zapisy zawodników kończą się dziś (20 lipca) o 23:00.

W programie zawodów przewidziano serię biegów dla dzieci. Dystans poszczególnych wyścigów jest dostosowany do kategorii wiekowej. Zajęcia poprowadzą animatorzy projektu Przedszkoliada.pl. Na każdego uczestnika czekać będzie medal, numer startowy, upominek oraz bon na pyszne lody.

Marcin Lewandowski ze srebrem HME. Zamieszanie na mecie

Policzanin Marcin Lewandowski zdobył srebrny medal w biegu na 1500 metrów na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Europy. W finale rywalizacji najlepszy okazał się Jakob Ingebrigtsen.

Na metę Lewandowski dobiegł z czasem 3.38,06, co było wynikiem gorszym od zwycięskiego o pół sekundy. Na trzecim miejscu uplasował się Hiszpan Jesus Gomez.

Marcin Lewandowski trzeci w Lievin

Marcin Lewandowski zajął trzecie miejsce w biegu na dystansie 1 500 metrów podczas Mityngu Hauts De France Pas De Calais we francuskim Lievin z czasem 3:38.10.

Zwycięzcą biegu został Etiopczyk Samuel Tefera, który uzyskał czas 3:35.54. Na drugim miejscu uplasował się Hiszpan Jesus Gomez z czasem 3:36.68.

Marcin Lewandowski zajął 9. miejsce w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2019 Roku

Policzanin, Marcin Lewandowski zajął 9. miejsce w 85. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na Najlepszego Sportowca Polski 2019 roku. Nagrodę odebrał z rąk Jacka Wszoły, medalisty olimpijskiego z Montrealu i Moskwy w skoku wzwyż.

– To ogromny dla mnie zaszczyt być wśród dziesięciu najlepszych sportowców Polski w 2019 roku, choć nie jest powiedziane, że Lewandowski dzisiaj nie wygra – powiedział Marcin Lewandowski, tuż po odebraniu nagrody spoglądając w stronę Roberta Lewandowskiego.

Lewandowski brązowym medalistą MŚ! Pobił rekord Polski

Policzanin Marcin Lewandowski został brązowym medalistą odbywających się w Dosze w Katarze mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Brązowy medal zdobył na dystansie 1500 metrów.

Niedzielny finałowy bieg reprezentant Polski zakończył z wynikiem 3:31.46 i jest to nowy rekord Polski. Poprzedni – również ustanowiony przez Lewandowskiego – został pobity o 0,49 sekundy.

Marcin Lewandowski najlepszy w półfinale w Dosze

Marcin Lewandowski w efektownym stylu zakwalifikował się do finału biegu na 1500 metrów podczas odbywających się w Dosze w Katarze mistrzostw świata w lekkiej atletyce.

W półfinale policzanin pokonał dystans 1,5 kilometra z czasem 3:36,50, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich półfinalistów.

600 zawodników rywalizowało podczas I edycja Szkolnej Ligi Biegów Przełajowych

Na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyła się I edycja Szkolnej Ligi Biegów Przełajowych 2019/2020. W biegach udział wzięły przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele i rodzice.

Do rywalizacji stanęło około 600 zawodniczek i zawodników. To jedna z pięciu edycji, z jakimi będą musieli się zmierzyć uczestnicy. Aby znaleźć się w klasyfikacji końcowej, trzeba wziąć udział w co najmniej trzech z nich. Na koniec sezonu najlepsi zostaną nagrodzeni podczas Gali Sportu Szkolnego.

#zobacz także