ogłoszenie wydawcy

Lewandowski brązowym medalistą MŚ! Pobił rekord Polski

Policzanin Marcin Lewandowski został brązowym medalistą odbywających się w Dosze w Katarze mistrzostw świata w lekkiej atletyce. Brązowy medal zdobył na dystansie 1500 metrów.

Niedzielny finałowy bieg reprezentant Polski zakończył z wynikiem 3:31.46 i jest to nowy rekord Polski. Poprzedni – również ustanowiony przez Lewandowskiego – został pobity o 0,49 sekundy.

Marcin Lewandowski najlepszy w półfinale w Dosze

Marcin Lewandowski w efektownym stylu zakwalifikował się do finału biegu na 1500 metrów podczas odbywających się w Dosze w Katarze mistrzostw świata w lekkiej atletyce.

W półfinale policzanin pokonał dystans 1,5 kilometra z czasem 3:36,50, co było najlepszym wynikiem spośród wszystkich półfinalistów.

600 zawodników rywalizowało podczas I edycja Szkolnej Ligi Biegów Przełajowych

Na polanie za Szkołą Podstawową nr 8 w Policach odbyła się I edycja Szkolnej Ligi Biegów Przełajowych 2019/2020. W biegach udział wzięły przedszkolaki, uczniowie oraz nauczyciele i rodzice.

Do rywalizacji stanęło około 600 zawodniczek i zawodników. To jedna z pięciu edycji, z jakimi będą musieli się zmierzyć uczestnicy. Aby znaleźć się w klasyfikacji końcowej, trzeba wziąć udział w co najmniej trzech z nich. Na koniec sezonu najlepsi zostaną nagrodzeni podczas Gali Sportu Szkolnego.

Ten rekord Polski miał 43 lata! Poprawił go w czwartek Marcin Lewandowski!

Marcin Lewandowski poprawił rekord Polski w biegu na milę, ustanowiony przed 43 laty przez Bronisława Malinowskiego.

Policzanin podczas Diamentowej Ligi w Oslo uzyskał czas 3:52.34. Poprzedni rekord utrzymywał się od sierpnia 1976 roku. Był jednym z najstarszych polskich rekordów lekkoatletycznych.

Marcin Lewandowski obronił tytuł Halowego Mistrza Europy na dystansie 1500 metrów

Marcin Lewandowski zwyciężył w finale biegu na 1 500 metrów z czasem 3.42,85 podczas Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce rozgrywanych w Glasgow. Lewandowski tym samym obronił tytuł wywalczony przed dwoma laty.

W niedzielnym finale najgroźniejszym rywalem policzanina był 18-letni Jakob Ingebrigtsen, który został Halowym Mistrzem Europy w biegu na 3 000 metrów.