reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 48 149 | Zgonów: 1 738 | Wyzdrowiało: 35 056


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 776 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 4 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


  • #WOŚP
  • Opublikowano:

28. Finał WOŚP: Rekordowy Finał w Przecławiu! Blisko 100 tysięcy złotych!

Blisko 100 tysięcy złotych zebrał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przecławiu. Za 8 000 złotych zlicytowane zostało złote serduszko w statuetce z logo WOŚP.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się gadżety przekazane na licytację przez Fundację Jurka Owsiaka. Koszulki z logiem WOŚP licytowane były w przedziale od 500 złotych nawet do 1 000 złotych. Za breloczki trzeba było zapłacić około 400 złotych. Serduszka wykonane przez rodziców z Przecławskiego Punktu Przedszkolnego osiągały kwoty od 1 000 złotych do 1 600 złotych.

– Trochę się boję przed następnym rokiem, bo już postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę – powiedział Mariusz Skóra, szef gminnego sztabu w Przecławiu.

W tym roku Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozgrywany był w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Przecławiu. Przez cały dzień ośrodek wypełniały tłumy mieszkańców, chcących wspomóc Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Na scenie występowali zarówno młodzi wykonawcy, jak i znane i lubiane zespoły: Jackpot, Nad Porami Roku, Magic Loud oraz Stan Ger.

Przez cały dzień można była odwiedzać liczne stoiska, a także salę kinową, w której od rana dostępne były projekcie bajek sprzed 28 lat.

W samo południe wystartował I Marszobieg, w którym uczestniczyło około 300 zawodników.

– Przez cały dzień, nasz obiekt mogło odwiedzić nawet 10 000 osób, były nawet chwile, że nie można było wejść do budynku. Taki był tłok. Pełne sale, pełne foyer i pełny plac przed budynkiem – podsumował Mateusz Skóra.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda