reklama


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 36 155 | Zgonów: 1 521 | Wyzdrowiało: 23 966


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 621 | Zgonów: 22

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 6 lipca 2020 roku, godzina: 10.34 | Kliknij i przeczytaj raport


W tym roku Dnia Chemika nie będzie

Tegoroczna edycja Dnia Chemika nie odbędzie się - poinformowała Grupa Azoty. Decyzję tę podjęto z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie oraz wprowadzone w związku z tym obostrzenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

W ostatnich latach organizowany przez Grupę Azoty Police Dzień Chemika odbywał się pod koniec maja w Trzebieży.

– W chwili obecnej imprezy masowe nie są możliwe. Mając na względzie rozwój sytuacji i podawane informacje trudno nakreślić realną perspektywę możliwości i warunków organizacji Dni Chemika w takim kształcie, jak zwykliśmy je obchodzić. Stąd ta trudna i z ciężkim sercem podjęta decyzja – mówi prezes Grupy Azoty i Grupy Azoty Police dr Wojciech Wardacki. – Mam jednak nadzieję, że już w przyszłym roku wrócimy do tej miłej tradycji i będziemy świętować Dzień Chemika jeszcze huczniej niż dotychczas – dodał.

Dni Chemika to cykl wydarzeń organizowanych w lokalizacjach głównych spółek Grupy Azoty. Znaczna część z nich ma charakter otwarty i adresowana jest nie tylko do pracowników i ich rodzin, ale również do środowisk lokalnych. Składają się na nie wydarzenia plenerowe, których jedną z głównych atrakcji są koncerty topowych gwiazd.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda [archiwum]