reklama

W tym roku Dnia Chemika nie będzie

Tegoroczna edycja Dnia Chemika nie odbędzie się - poinformowała Grupa Azoty. Decyzję tę podjęto z uwagi na sytuację epidemiologiczną w Polsce i na świecie oraz wprowadzone w związku z tym obostrzenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa wywołującego chorobę COVID-19.

W ostatnich latach organizowany przez Grupę Azoty Police Dzień Chemika odbywał się pod koniec maja w Trzebieży.

Wiemy co z tegoroczną edycją Dni Polic 2020

Dni Polic to największa impreza plenerowa, jaka rokrocznie odbywa się w gminie Police. W tym roku niestety Dni Polic się nie odbędą.

– Mogę potwierdzić, że w tym roku Dni Polic nie będzie – mówi Anna Ryl, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

Dni Polic 2019: Legenda muzyki eurodance lat 90' wystąpiła w Policach

Ostatnią gwiazdą tegorocznych Dni Polic był jeden z najpopularniejszych zespołów muzyki eurodance lat 90’ – Fun Factory.

Zespół został założony w 1992 roku i tworzyli go Toni Cottura, Balca Tözün, Stephan Browarczyk i Anthony Freeman. Do największych hitów Fun Factory zaliczyć można m.in.: „I Wanna B With U”, „Do Wah Diddy”, „Celebration”, „Close To You” czy „Don’t Go Away”.

Dni Polic 2019: Andrzej Piaseczny wystąpił w Policach

Andrzej Piaseczny to artysta, którego specjalnie przedstawiać nie trzeba. Popularny „Piasek” był jedną z gwiazd drugiego dnia Dni Polic.

W latach 1992–1997 był wokalistą zespołu Mafia, z którym wydał trzy albumy studyjne. Od roku 1998 rozpoczął karierę solową. Wydał aż jedenaście albumów, z których dwa nagrał ze Stanisławem Sojką i Sewerynem Krajewskim.

Dni Polic 2019: Siedmiu wokalistów na jednej scenie? Tak, to zespół GooseBumps

Siedmiu wokalistów i siedem całkowicie różnych głosów. Muzyka, którą tworzą to przekrój muzyki elektronicznej, popu i R&B. Mowa o zespole GooseBumps, który wystąpił drugiego dnia tegorocznych Dni Polic.

Na rynku muzycznym zadebiutowali w październiku 2015 roku przedstawiając własną wersję utworu Sama Smitha „Writings On The Wall".

Dni Polic 2019: Legendarny Lady Pank wystąpił na zakończenie pierwszego dnia

„Kryzysowa narzeczona”, „Fabryka Małp” i „Zawsze tam gdzie Ty” - te i inne hity zabrzmiały na zakończenie pierwszego dnia rozpoczętych 31 maja Dni Polic. Zespół Lady Pank wystąpił na zbudowanej na Polanie za Szkołą Podstawową Nr 8 scenie.

Lady Pank to jeden z najsłynniejszych polskich zespołów rockowych. Założony w 1981 r. przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogilnickiego na stałe wpisał się w historię muzyki rozrywkowej w naszym kraju.

Dni Polic 2019: Energetyczny koncert Grubsona w Policach

Jedną z gwiazd, które wystąpiły podczas pierwszego dnia tegorocznych Dni Polic, był Grubson – znany raper, który swoją karierę rozpoczął pod koniec lat 90. ubiegłego wieku.

Karierę solową występujący pod pseudonimem Grubson Tomasz Iwanca, rozpoczął w 2003 r. wydając tzw. nielegal. Wcześniej występował z takimi formacjami jak: 3oda Kru, Siła-Z-Pokoju i Super Grupa. Pierwszy jego oficjalny album ukazał się sześć lat później. Od tamtej pory na rynku ukazały się jego cztery płyty, z czego ostatnio w 2017 r.