reklama
nekrolog
reklama
  1. Dziennik Policki:
  2. Kronika Policyjna
  3. 31-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem amfetaminy i marihuany

31-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem amfetaminy i marihuany

31-letniego mężczyznę zatrzymali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach, który kierował samochodem marki Mitsubishi, będąc pod wpływem dwóch substancji odurzających.

– Zatrzymany mężczyzna był pod wpływem narkotyków, ponadto posiadał przy sobie środki odurzające – mówi Katarzyna Leśnicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Policjanci po zatrzymaniu 31-latka do kontroli poddali go badaniu na zawartość alkoholu. Kiedy okazało się, że badanie nic nie wykazało, a mężczyzna zachowuje się niespokojnie, unika kontaktu wzrokowego, postanowili go przeszukać.

– Mężczyzna w skarpetce miał schowany woreczek foliowy z amfetaminą i przyznał, że w ostatnim czasie zażywał narkotyki – informuje Leśnicka.

Funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymany nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem, a prowadzone przez niego Mitsubishi nie ma aktualnych badań technicznych.

Po przewiezieniu 31-latka do policyjnego aresztu przeprowadzono badanie na obecność narkotyków, które wykazało, że mężczyzna prowadził samochód, będąc pod wpływem dwóch środków odurzających – amfetaminy i marihuany.

W świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków ustawodawca przewidział karę do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za jazdę pod wpływem środków odurzających kierowca może trafić do więzienia nawet na 2 lata.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także