reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Policjanci zatrzymali 43-latka za przekroczenie prędkości. Był po alkoholu i kierował bez uprawnień!

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który przekroczył prędkość.

Środowisko – dbam i ratuję

na zdjęciu: funkcjonariusz policji kontrolujący prędkość

– W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna stracił już swoje prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu. Dodatkowo badanie alkomatem wykazało około 0,8 promila alkoholu – mówi Anna Kaźmierczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mieszkaniec Szczecina na jednej z polickich ulic został zatrzymany, gdyż urządzenie pomiarowe wskazało przekroczenie prędkości o 18 km/h w terenie zabudowanym.

W trakcie dalszej kontroli na jaw wyszło, że w ubiegłym roku 43-latek miał zatrzymane prawo jazdy, które stracił za jazdę pod wpływem alkoholu.

– Samochód, którym poruszał się mężczyzna, nie posiadał ważnego przeglądu, dlatego też policjanci zatrzymali mu dowód rejestracyjny. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez prokuraturę w celu ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych – tłumaczy Kaźmierczak.

43-latek odpowie przed sądem w warunkach recydywy.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.