reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Prokuratura wydała list gończy oraz opublikowała wizerunek podejrzanego o tragedię na autostradzie A1

Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim opublikowała list gończy za Sebastianem Majtczakiem, który jest podejrzewany o spowodowanie wypadku na autostradzie A1, w wyniku którego śmierć poniosły trzy osoby, w tym 5-letnie dziecko.

radiowóz policyjny

na zdjęciu: poszukiwany listem gończym Sebastian Majtczak

Do zdarzenia doszło 16 września w godzinach wieczornych na autostradzie A1. Jadący samochodem marki BMW mężczyzna miał uderzyć w tył jadącego przed nim samochodu marki KIA.

Jak czytamy w opublikowanym przez Prokuraturę Okręgową z Piotrkowa Trybunalskiego liście gończym — kierowane przez Sebastiana Majtczaka BMW jechało nie mniej niż 253 km/h. Przypomnijmy, że ograniczenie prędkości na odcinku, na którym doszło do zdarzenia, wynosiło 120 km/h.

Samochód marki KIA w wyniku uderzenia zjechało na prawy pas i uderzył w barierki energochłonne, po czym stanął w płomieniach. Na miejscu śmierć poniosło małżeństwo z 5-letnim dzieckiem.

Wszystkie osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu poszukiwanego, proszone są o kontakt z VI Komisariatem Policji Komendy Miejskiej Policji w Łodzi ul. Wysoka 45 lub dzwoniąc na numer +48 47 841 13 00, +48 47 841 13 01 (całodobowo), +48 47 841 69 43 (czynny w godzinach od 8:00 do 16:00) lub najbliższą jednostką policji.

Ukrywanie poszukiwanego albo pomoc w ucieczce grozi karą więzienia do lat pięciu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.