reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Pijani kierowcy wciąż na drogach! Kolejnych dwóch straciło prawo jazdy

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali dwóch kierujących, którzy kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości.

policjant

na zdjęciu: policjant

– Obydwaj panowie pożegnali się z prawem jazdy. – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Do zatrzymania nieodpowiedzialnych kierowców doszło dzięki obywatelskim zgłoszeniom. – podkreśla Kaźmierczak.

W minioną niedzielę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z polickiej komendy zostali zaalarmowani przez obywatelkę o nietrzeźwym kierującym, który poruszał się samochodem marki Volkswagen Passat w Bartoszewie.

– Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce, gdzie dokonali zatrzymania nietrzeźwego mężczyzny pochodzenia ukraińskiego. 32-latek popisał się niechlubnym wynikiem ponad 2 promili w wydychanym powietrzu. – informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i doprowadzono do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w polickiej komendzie.

W poniedziałkowy wieczór policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej w Policach udali się na ulicę Siedlecką, gdzie według zgłoszenia samochodem marki Rover miał kierować nietrzeźwy kierujący. Policjanci dokonali kontroli samochodu, którym kierował 27-letni mieszkaniec Lubieszyna.

– Mężczyzna wydmuchał blisko 2 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymano mu prawo jazdy. – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Obu mężczyznom grozi zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres przynajmniej 3 lat, grzywna, a także pobyt w zakładzie karnym w wymiarze do 2 lat.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.