reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Policyjny pościg za kierowcą osobowego Peugeota! Mężczyzna pod wpływem alkoholu wiózł dwoje dzieci i swoją partnerkę

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Policach przeprowadzili pościg za 37-letnim kierowcą samochodu osobowego marki Peugeot, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli.

Policyjny pościg

na zdjęciu: radiowóz policyjny

– Policjanci na ul. Szczecińskiej w Pilchowie dostrzegli kierującego Peugeotem, który miał problem z zachowaniem prostego toru jazdy. – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Mężczyzna na widok radiowozu policyjnego, który użył sygnałów świetlnych i dźwiękowych, natychmiast przyspieszył i skierował się w ul. Leśną i próbował uciekać leśnymi drogami.

Po krótkim pościgu udało się zatrzymać 37-letniego mieszkańca Trzeszczyna.

– Okazało się, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,6 promila – tłumaczy Kaźmierczak. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 37-latek jest poszukiwany i posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. – dodaje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Jak informuje policja, w zatrzymanym pojeździe znajdowała się również partnerka mężczyzny oraz dwoje dzieci w wieku 10 i 13 lat.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.