reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Kolejne obywatelskie zatrzymanie! Tym razem pijany 63-latek próbował odjechać samochodem spod sklepu

W Warzymicach 63-letni mężczyzna postanowił pojechać do sklepu po alkohol.
I pewnie nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że ów mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu.

Radiowóz Policyjny

na zdjęciu: Radiowóz Policyjny

– Na miejscu okazało się, iż mieszkańcowi Warzymic z uwagi na jego wyraźny stan upojenia alkoholowego, kasjerzy odmówili sprzedaży – tłumaczy Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Widząc wychodzącego chwiejnym krokiem 63-latka, który usiadł za kierownicą swojego samochodu, został zatrzymany przez 31-letniego mężczyznę robiącego zakupy w tym samym sklepie. Mężczyzna uniemożliwił mu podróż, po czym zadzwonił na policję.

– Po przebadaniu mężczyzny na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, że ma on w sobie ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – podkreśla Kaźmierczak.

Awanturujący się nietrzeźwy kierowca został doprowadzony przez policjantów na Izbę Wytrzeźwień. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.