reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Próbowali odjechać samochodem po spożyciu alkoholu! Zatrzymani przez policję próbowali wręczyć łapówkę

Mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie, próbował odjechać samochodem z parkingu w Trzebieży. Na szczęście zobaczyło to dwóch mężczyzn, którzy postanowili interweniować.

Radiowozy Policyjne na tle Komendy Powiatowej Policji w Policach

na zdjęciu: Komenda Powiatowa Policji w Policach

– Ich zdecydowana postawa być może przyczyniła się do uniknięcia tragedii, gdyż kierowca miał blisko 2 promile – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Do zdarzenia doszło przy ul. Spacerowej w Trzebieży w piątkowy wieczór.

– Dwóch mężczyzn dostrzegło siedzącego w samochodzie marki Volvo kierowcę wraz z pasażerem, którzy spożywali w samochodzie alkohol. Po wypiciu mocnych trunków 36-letni mieszkaniec Szczecina wraz z 35-letnim pasażerem z Polic ruszyli samochodem z zamiarem wjazdu na drogę publiczną – tłumaczy Kaźmierczak.

Wówczas interweniować postanowili mężczyźni, którzy obserwowali całe zdarzenie. Podbiegli do pojazdu, wyjęli kluczyki, uniemożliwiając tym samym kierowcy odjechanie. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwali patrol policji.

– Pasażer Volvo zachowywał się agresywnie w stosunku do obywateli, jak i później interweniujących policjantów – przyznaje rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Policach. – Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Komendy. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że obaj mężczyźni mieli w organizmach po blisko 2 promile alkoholu – informuje Kaźmierczak.

W trakcie czynności pasażer Volvo miał zachowywać się agresywnie w stosunku do interweniujących policjantów, atakował ich fizycznie, jak i słownie, a gdy zauważył, że jego wysiłki idą na marne, miał złożyć funkcjonariuszom propozycję łapówki w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i puszczenie go wolno.

– Jego oferta spotkała się z ostrym sprzeciwem ze strony funkcjonariuszów i poinformowaniem go, iż proponowanie korzyści majątkowej policjantom jest przestępstwem z art. 229 kodeksu karnego, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – podkreśla Anna Kaźmierczak.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.