reklama
reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
baner główny (6) - 1600 x 400 [header]
reklama
reklama

Wzmożone kontrole policyjne w okresie świątecznym. Zatrzymano kilku pijanych kierowców

W okresie świąt wielkanocnych funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Policach zatrzymali trzech pijanych kierowców.

radiowóz policyjny

– Okres świąteczny to dla Policji wzmożony czas patroli i kontroli drogowych. Od piątku na drogach naszego powiatu policjanci ruchu drogowego sprawdzali przestrzeganie przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego – mówi Anna Kaźmierczak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Pierwszego kierującego pod wpływem alkoholu mundurowi zatrzymali w piątek. 39-latek kierujący samochodem marki Peugeot miał blisko 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dzień później zatrzymany został 34-latek, który znajdował się pod wpływem środków odurzających.

– Mężczyzna uzyskał pozytywny wynik testu na zawartość narkotyków w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 – tłumaczy Kaźmierczak.

W Dębostrowie policjanci zatrzymali 29-letniego Gruzina. Mężczyzna miał nieco ponad 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości bądź pod wpływem środków odurzających grozi zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat, 10 punktów karnych, grzywna, ograniczenie wolności do lat 2 oraz świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 zł do 60 000 zł na konto Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej – wymienia rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.